Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Matej Patak: Chcemy zagrać dobrą siatkówkę

Matej Patak: Chcemy zagrać dobrą siatkówkę

- Przez cały czas wierzyliśmy w zwycięstwo, zwłaszcza że o naszej przegranej w dwóch pierwszych setach zadecydowały głównie nasze błędy - mówił po meczu z Turkami Matej Patak. Wiara ta opłaciła się, bowiem finalnie to Słowacy triumfowali.

Ostatecznie wygraliście mecz, ale było już gorąco, bowiem przegrywaliście 0:2. Co wtedy sobie myśleliście? Wierzyliście, że uda wam się odwrócić jego losy?

Matej Paták:Oczywiście, że tak! Wierzyliśmy przez cały czas, zwłaszcza, że o naszej przegranej w tych dwóch pierwszych setach zadecydowały głównie nasze błędy własne. Ani przez chwilę nie straciliśmy wiary w wygraną, co opłaciło się w końcówce meczu.

Co w waszej grze zmieniło się zatem od piątkowego, przegranego w trzech setach spotkania?

Zdecydowanie poprawiliśmy zagrywkę. To właśnie był ten element, który zaskoczył nam w trzecim secie: zaczęliśmy zagrywać coraz lepiej, sprawiając bardzo wiele kłopotów tureckim przyjmującym. Z czasem, gdy odrzuciliśmy ich od siatki, nie byli oni w stanie przyjmować już tak dobrze, co utrudniło im wyprowadzenie akcji.

Ten mecz zapewne był dla was meczem o wszystko: jeśli Turcy przegrają teraz z Francuzami, to wy zagracie w barażach.

Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że po przegranym meczu z Francją musimy poprawić swoją grę, zagrać lepiej, inaczej, by móc myśleć o awansie.

Dla ciebie też nie było to łatwe spotkanie: w drugim secie wszedłeś z ławki, grając już do końca i radząc sobie całkiem dobrze.

Tak, ale moje dobre wejście nie jest dla mnie żadnym powodem do chwały. Wygraliśmy przede wszystkim dzięki Milanowi Benczowi i jego dobrej grze. Ja jestem zadowolony z tego, że dostawałem piłki w tych ważnych momentach i także potrafiłem je skończyć.

Jakie są wasze oczekiwania odnośnie meczu z Polakami?

Przede wszystkim chcemy zagrać dobrą siatkówkę, tak jak miało to miejsce tym razem.