Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Legionowianki najlepsze w Bobolicach

Legionowianki najlepsze w Bobolicach

Dobiegł końca kolejny z turniejów przed sezonem ORLEN Ligi. W Bobolicach zmierzyły się zespoły, których forma stanowi duży znak zapytania. Czy turniej dał odpowiedź na to, która z nich może aspirować do gry na wyższym poziomie?

Uczestnicy turnieju – PTPS Piła, SK Bank Siódemka Legionovia Legionowo, KS Pałac Bydgoszcz i BeefMaster Budowlani Łódź – to drużyny zajmujące w zeszłym sezonie środkową i dolną część tabeli. Jednak po dokonanych transferach każda z tych ekip chciałaby w tym roku sprawić niespodziankę i przynajmniej powalczyć o pierwszą „piątkę”.

Po pierwszych dwóch dniach można było pokusić o przypuszczenie, że będzie to drużyna Legionovii Legionowo. Ale po kolei… W piątek, w meczu otwarcia turnieju pałacanki grały z PTPS-em Piła. Dyspozycja obu drużyn mocno falowała. Wyrównane sety padały łupem siatkarek z Bydgoszczy, a pilanki po przegranych partiach mobilizowały się i wręcz deklasowały swoje przeciwniczki, w wygranych partiach zwyciężając do 16 i 10 punktów. W tie-breaku lepsze okazały się bydgoszczanki.

PTPS Piła – KS Pałac Bydgoszcz 2:3
(20:25, 25:16, 21:25, 25:10, 11:15)

Drugi piątkowy mecz pomiędzy Siódemką SK Bank Legionovią Legionowo i BeefMaster Budowlanymi Łódź mógł podobać się znacznie bardziej. Już pierwszy wyrównany set pokazał, że ambicje obu drużyn są bardzo duże. Tę partię na przewagi wygrały łodzianki. W dwóch kolejnych górą były popularne „lalki”. Dodatkowego smaczku rywalizacji dodawał fakt, że trenerem legionowianek został Maciej Kosmol, który w ostatnim roku prowadził drużynę rywalek. Budowlane doprowadziły do piątego seta, ale więcej sił na tie-breaka zachował zeszłoroczny beniaminek ORLEN Ligi i zapisał na swoim koncie pierwsze dwa punkty. W zespole z Legionowa nie zagrała Kinga Bąk, która wciąż leczy kontuzję, ale jej zmienniczka spisała się znakomicie. Olga Raonić została bowiem wybrana najlepszą siatkarką meczu.

Beef Master Budowlani Łódź – Siódemka SK Bank Legionovia 2:3
(27:25, 19:25, 22:25, 25:18, 7:15)

Drugiego dnia łodzianki i bydgoszczanki podtrzymały dotychczasową tradycję, rozgrywając mecz w pełnym wymiarze setów. Początek spotkania tego nie zapowiadał, ale podopieczne Adama Grabowskiego pokazały charakter i podniosły się ze stanu 0:2, odwracając losy spotkania. Siatkarki Pałacu Bydgoszcz po trzeciej partii opadły w sił i w dwóch ostatnich setach stroną dominującą były łodzianki.

KS Pałac Bydgoszcz – Beef Master Budowlani Łódź 2:3
(25:18, 25:22, 21:25, 14:25, 9:15)

Również pilanki nie potrafiły utrzymać wysokiego poziomu gry w spotkaniu z Legionovią Legionowo. Po pierwszym secie przegranym przez nie w grze na przewagi (25:27) niekwestionowanie lepszą drużyną były legionowianki, w dwóch kolejnych setach nie pozwalając przeciwniczkom przekroczyć bariery 16 „oczek”. W tym spotkaniu bardzo dobre zawody zagrały nowe „nabytki” klubu z Legionowa – Berenika Tomsia, Tamara Rakić i Anna Rybaczewski, wybrana MVP meczu.

PTPS Piła – Siódemka SK Bank Legionovia 0:3
(25:27, 16:25, 16:25)

Łodzianki najwyraźniej przyzwyczaiły się do rozgrywania tie-breaków. W niedzielnym spotkaniu z PTPS-em Piła szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę siatki. Mecz mógł się podobać ze względu na wyrównany stan punktowy aż do ostatnich piłek w secie. Jedynie w piątej partii coś „pękło” w ekipie z Piły i to łodzianki cieszyły się z drugiej wygranej w turnieju.

PTPS Piła – Beef Master Budowlani Łódź 2:3
(21:25, 25:21, 20:25, 25:19, 7:15)

Po dwóch dniach i 6 punktach zawodniczki z Legionowa były faworytkami spotkania z Pałacem Bydgoszcz. Po pierwszym secie wygranym przez nie do 22 nie zanosiło się na niespodziankę. Szybko okazało się jednak, że nie należy lekceważyć bardzo młodego i ambitnego zespołu z Bydgoszczy. Trzy kolejne sety pokazały siłę i umiejętności bydgoszczanek, które mogą okazać się bardzo groźne, gdy uporządkują swoją grę w trakcie sezonu.

KS Pałac Bydgoszcz – Siódemka SK Bank Legionovia 3:1
(22:25, 25:23, 25:19, 25:23)

Trudno pokusić się o jakiekolwiek oceny i przewidywania dotyczące zbliżającego się sezonu i szanse na wysokie lokaty którejkolwiek z drużyn. Z pewnością jednak można stwierdzić, że w gronie tych czterech ekip każdy może wygrać z każdym i należy spodziewać się bardzo wyrównanej i zaciętej walki o każdą pozycję w tabeli ORLEN Ligi w sezonie 2013/14.