Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Gdańszczanie najlepsi w Nidzicy

Gdańszczanie najlepsi w Nidzicy

Międzynarodowy turniej w Nidzicy z udziałem trzech ekip z PlusLigi oraz mistrzów Niemiec zakończył się zwycięstwem Trefla Gdańsk. Zawodnicy Radosława Panasa w trzech setach ograli Niemców, a w finale w czterech partiach uporali się z kieleckim Effectorem.

Półfinałowy pojedynek międzynarodowego turnieju w Nidzicy pomiędzy Lotosem Trefl Gdańsk a mistrzem Niemiec, Berlin Recycling Volleys, nie dostarczył zbyt wielu emocji. Siatkarze Radosława Panasa dominowali niemal od początku każdego seta i wygrywali każdą z odsłon dosyć bezpiecznie. Pomimo słabszego przyjęcia i większej ilości błędów własnych, wyższa skuteczność ataku oraz więcej punktów bezpośrednio zdobytych blokiem i zagrywką dało gdańszczanom wejście do finału turnieju w Nidzicy. Na słowa pochwały zasłużyli środkowi Trefla – Bartosz Gawryszewski i Maciej Zajder, którzy przy skuteczności powyżej 70% zdobyli odpowiednio 9 i 10 oczek dla swojej ekipy.

Lotos Trefl Gdańsk – Berlin Recycling Volleys 3:0
(25:21, 25:22, 25:20)

Trefl: Żaliński, Łomacz, Gawryszewski, Zajder, Wierzbowski, Mikołajczak, Rusek (libero) oraz Ratajczak i Milczarek
Berlin Recycling: Kromm, Spirovski, Kuhner, Hecht, Schott, Escher, Krystof (libero) oraz Touzinsky, Fischer i Carroll

O wiele więcej emocji było w drugim półfinale, w którym zmierzyły się ze sobą plusligowe ekipy z Olsztyna i Kielc. Siatkarze Indykpolu AZS zafundowali swoim kibicom powtórkę z rozrywki, a mianowicie powtórzyli scenariusz z meczu sparingowego w Ełku. Po wygranych do 23 i do 16 siatkarze Krzysztofa Stelmacha stracili impet i musieli uznać wyższość graczy z województwa świętokrzyskiego. W zespole z Kielc ważną rolę odegrała dwójka Argentyńczyków – Bruno Romanutti oraz Cristian Poglajen, którzy mieli duży udział w zwycięstwie Effectora.

Indykpol AZS Olsztyn – Effecotr Kielce 2:3
(25:23, 25:16, 26:28, 22:25, 9:15)

Indykpol AZS: Dobrowolski, Bengolea, Buszek, Szymański, Sobala, Hain, Żurek (libero) oraz Łuka
Effector: Lipiński, Staszewski, Poglajen, Bieniek, Romanutti, Dryja, Sufa (libero) oraz Jungiewicz, Buchowski i Wolański

Również w trzech setach zakończyło się spotkanie o 3. miejsce, w którym zmierzyły się ze sobą ekipy AZS-u Olsztyn i Berlin Recycling Volleys. Bardzo wysoko wygrana pierwsza partia przez Grzegorza Szymańskiego i spółkę zwiastowała przysłowiowy mecz w godzinę z prysznicem, jednakże siatkarze z Niemiec w kolejnych dwóch odsłonach zaprezentowali dużo lepszą siatkówkę. Nie uchroniło ich to od porażki 0:3, jednakże w ostatnim secie walka na boisku była już naprawdę bardzo emocjonująca.

Indykpol AZS Olsztyn – Berlin Recycling Volleys 3:0
(25:12, 25:23, 26:24)

Berlin Recycling: Touzinsky, Fischer, Sikiric, Kuhner, Carroll, Hecht, Krystof (libero) oraz Kromm, Schott i Lisinac

W pojedynku finałowym zmierzyły się zespoły prowadzone przez Radosława Panasa i Dariusza Daszkiewicza. We wszystkich czterech częściach meczu decydującym i kluczowym elementem okazała się zagrywka. W każdej z rozegranych partii jedna z drużyn wyraźnie dominowała w tym elemencie i to pozwoliło ustawić grę w danym secie. Wysoko wygrana przez Effectora druga partia nie zmieniła obrazu meczu na ich korzyść i w kolejnych dwóch setach, po bardzo równej walce, lepsi okazali się zawodnicy z Pomorza. Tym samym Trefl zgarnął puchar za końcowe zwycięstwo w turnieju w Nidzicy.

Lotos Trefl Gdańsk – Effector Kielce 3:1
(25:20, 15:25, 25:23, 25:23)

Trefl: Stępień, Gawryszewski, Ratajczak, Stolc, Mikołajczak, Milczarek, Rusek (libero) oraz Łomacz, Kluth, Zajder i Wierzbowski
Effector: Lipiński, Romanutti, Buchowski, Staszewski, Polański, Dryja, Sufa (libero) oraz Wolański, Jungiewicz, Bieniek i Poglajen