Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > V. Heynen: Staramy się grać tak, aby jak najmniej punktów oddawać

V. Heynen: Staramy się grać tak, aby jak najmniej punktów oddawać

Niemiecka reprezentacja zanotowała drugie z rzędu zwycięstwo nad kolejnym mocnym rywalem - Bułgarią. - Niemcy skutecznie atakowali z piłek daleko wystawionych od siatki - przyznał trener Bułgarów Camillo Placi.

Bułgarzy prowadzili 2:1 w meczu, jednak nie zdołali wykorzystać szansy zwłaszcza w pierwszym secie (przegranym do 34). – Mieliśmy szanse wygrać w pierwszej partii, a później już była zupełnie inna gra – zaznaczył kapitan Bułgarów, Todor Aleksiew. Bułgarowi wtórował trener Camillo Placi, który nie mógł odżałować, że jego zespół nie zawalczył do końca. Mimo to obie drużyny pokazały dobrą grę od strony technicznej. – Największą różnicą między grą naszą a Niemców było to, że Niemcy skutecznie atakowali z piłek daleko wystawionych od siatki po złym przyjęciu. Przez prawie cały mecz mieliśmy wysoki poziom przyjęcia zagrywki, ale to Niemcom udało się znaleźć rozwiązanie na problemy z przyjęciem – powiedział włoski trener.

Z kolei kapitan niemieckiej reprezentacji Simon Tischer stwierdził, że piąty set to zawsze loteria. – To było niesamowite widowisko, gratuluję więc również bułgarskiej drużynie, bo w tie breaku zawsze szanse są wyrównane – przyznał niemiecki rozgrywający. Trener Niemców Vital Heynen dodał, iż kluczem była mała ilość błędów własnych. – Udawało nam się poprawiać ataki pomimo słabego przyjęcia. Bułgarzy zdobyli 88 punktów, a my 84, ale my zawsze staramy się grać tak, aby jak najmniej punktów oddawać i to klucz do zwycięstwa – zakończył Vital Heynen.