Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > MKS Kalisz mało gościnny dla uczestników turnieju

MKS Kalisz mało gościnny dla uczestników turnieju

Podopieczni trenerów Mariana Durleja i Andrzeja Płócienniczaka okazali się być mało gościnni dla swoich rywali, gdyż pokonali w sobotnim turnieju najpierw Bzurę Ozorków 3:0, a następnie ekipę Młodej Ligi Transferu Bydgoszcz 3:2.

Pierwotnie ustalono, że wszystkie drużyny uczestniczące w kaliskim turnieju rozegrają po trzy sety bez względu na wyniki w poszczególnych partiach. Jednak trzecie spotkanie pomiędzy gospodarzami a Transferem Bydgoszcz miało rozegranych pięć setów, a ostatnia partia była traktowana jako tie-break.

W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny MKS-u Kalisz i Bzury Ozorków. Początek pierwszego aktu był dosyć wyrównany, ale wraz z upływem czasu to kaliszanie przejęli inicjatywę na boisku. Premierową odsłonę zakończył asem serwisowym Krzysztof Porada. W drugim secie kaliszanie ciągle dominowali na placu gry, utrzymali skuteczną zagrywkę i dobry atak, co szybko przełożyło się na wynik, MKS gładko pokonał Bzurę 25:14. W trzeciej partii obaj szkoleniowcy pozwolili sobie na roszady w składach. W drużynie z Kalisza zagrali Mateusz Skadłubowicz, Mikołaj Lenartowicz, Marcin Ozdowski i Tobiasz Piechociński, natomiast w Bzurze Bartosz Gajdzicki i Bartłomiej Król. Niestety mimo zmian podopieczni trenera Grzegorza Pawłowskiego nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki i MKS wygrał trzeci set 25:19, a cały pojedynek 3:0.

MKS Kalisz – Bzura Ozorków 3:0
(25:21, 25:14, 25:19)

MKS: Kowalski, Lipa, Konieczny, Porada, Łazarowicz, Zborowski, Wroniecki (libero) oraz Ozdowski, Piechociński, Skadłubowicz, Biegasiewicz i Lenartowicz (libero)
Bzura: Ciesielski, Antosiak, Piasecki, Chałupnik, Wdowiak, Bartczak, Molenda (libero) oraz Gajdzicki i Król

W drugim pojedynku zmierzyli się zawodnicy Bzury i młodzi siatkarze z Bydgoszczy. Inauguracyjna partia od razu się toczyła po myśli bydgoszczan. Mocna zagrywka, skuteczny atak to atuty podopiecznych Tomasza Zaczka, które pozwoliły zawodnikom znad Brdy zwyciężyć w pierwszej odsłonie 25:18. W drugim secie bydgoszczanie utrzymywali dobrą grę do stanu 12:7. Później w szeregi Transferu wkradło się trochę nerwów, co ozorkowianie szybko wykorzystali. Przy stanie 12:10 o czas musiał prosić trener Tomasz Zaczek. Gdy obie ekipy powróciły na parkiet, toczyła się zacięta rywalizacja, jednak skuteczna gra zawodników Transferu we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła spowodowała, że to bydgoszczanie wygrali drugiego seta 25:23. Ostatni punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Michał Gorzeń. Trzecia partia to niemal lustrzane odbicie pierwszej odsłony, młodzi bydgoszczanie od razu dominowali na placu boju i spokojnie prowadzili grę. Autorem ostatniego punktu dla Transferu był Remigiusz Szczucki 25:18.

Transfer Bydgoszcz (Młoda PlusLiga) – Bzura Ozorków 3:0
(25:18, 25:23, 25:18)

Transfer: Gos, Łyczak, Zieliński, Lesiuk, Gorzeń, Nowakowski, Stysiał (libero) oraz Siwicki, Kurowski, Płomiński, Szczucki, Kluj i Tobolewski (libero)
Bzura: Ciesielski, Piasecki, Chałupnik, Gajdzicki, Kacprzak, Wdowiak, Molenda (libero) oraz Król i Bartczak

W trzecim spotkaniu, decydującym o zwycięstwie w całym turnieju, zagrali gospodarze z młodą ekipą z Bydgoszczy. Początek meczu był dosyć wyrównany, jednak kaliszanie „wrzucili drugi bieg”. W tym pomagał kapitan MKS-u Krzysztof Porada, który popisywał się skutecznymi zagrywkami. Podopiecznym szkoleniowca Tomasza Zaczka udało się dopaść kaliszan przy stanie 21:21. Gospodarze nie poddawali się i pierwszy akt zakończył Wojciech Pytlarz atakiem z lewego skrzydła, 25:23. Drugiego seta kaliszanie wygrali gładko 25:15. Trzecia odsłona toczyła się pod dyktando gości, siatkarze MKS-u wyrównali na 20:20. Młodzi bydgoszczanie nie pozwolili gospodarzom zdobyć więcej punktów i zakończyli ten set 25:20. Czwarta odsłona to całkowita dominacja siatkarzy z najstarszego miasta w Polsce. Grający na fali zawodnicy z Kalisza dominowali w każdym elemencie gry i łatwo zwyciężyli 25:15. Tie-break to prowadzanie młodych bydgoszczan, podopieczni trenera Zaczka nie oddali gospodarzom prowadzenia i zwyciężyli 15:10.

MKS Kalisz – Transfer Bydgoszcz (Młoda PlusLiga) 3:2
(25:23, 25:15, 20:25, 25:15, 10:15)

MKS: Kowalski, Konieczny, Lipa, Porada, Łazarowicz, Zborowski, Wroniecki (libero) oraz Skadłubowicz, Pytlarz, Ozdowski, Piechociński i Lenartowicz (libero)
Transfer: Gos, Siwicki, Łyczak, Zieliński, Lesiuk, Gorzeń, Stysiał (libero) oraz Szczucki, Nowakowski, Kluj, Kurowski i Tobolewski (libero)