Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mecz pokazowy w Stoczku Łukowskim dla Avii Świdnik

Mecz pokazowy w Stoczku Łukowskim dla Avii Świdnik

20 września w Stoczku Łukowskim miało miejsce nie lada wydarzenie dla miejscowych fanów siatkówki. W hali zespołu szkół odbył się pokazowy mecz pomiędzy KPS-em Siedlce i Avią Świdnik. Organizatorem meczu było Stoczkowskie Towarzystwo Sportowe Aves.

Mecz rozpoczął się kilka minut po 18:00 przy dużej grupie kibiców, która głośno wspierała siedlecki zespół. Na początku pierwszej partii KPS osiągnął kilkupunktową przewagę, lecz siatkarze Avii skutecznie gonili wynik. Efektowne ataki Mateusza Jasińskiego w końcówce za wiele nie pomogły, bo to gracze ze Świdnika wykorzystali piątą piłkę setową.

Druga odsłona meczu to popis Avii. Siedleccy zawodnicy mieli problemy z przyjęciem trudnej zagrywki rywala. Szczególnie dawał im się we znaki Wojciech Pawłowski. Mnożące się błędy własne nie ułatwiały zadania i KPS gładko przegrał tę partię do 12.

W trzecim secie rozpędzona Avia chciała szybko postawić kropkę nad „i”. Siedlecka drużyna poprawiła jednak poziom gry i po skutecznych seriach na zagrywce kapitana Jasińskiego oraz Tomasza Stańczuka wyszła na prowadzenie 17:11. W końcówce utrzymała przewagę i wygrała seta 25:19.

Czwarta partia to dobre akcje KPS-u przeplatane błędami. Tych drugich było coraz więcej. Zepsute zagrywki i autowe ataki przełożyły się na kolejny wyraźnie przegrany set, tym razem do 15.

Mimo że Avia wygrała już trzy sety, mecz się jeszcze nie zakończył. Dla licznie zgromadzonych kibiców postanowiono rozegrać piątą partię. W niej zespół KPS-u zaczął grać skuteczniej, z dobrej strony pokazali się Radosław Zbierski i Arkadiusz Żakieta. W końcówce ponownie „rozszalał się” Mateusz Jasiński. Najpierw odrzucił przeciwników od siatki mocną zagrywką, a następnie dwoma atakami z szóstej strefy przypieczętował zwycięstwo 25:18.

KPS Siedlce – Avia Świdnik 2:3
(27:29, 12:25, 25:19, 15:25, 25:18)