Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Chemika z ZAKSĄ siatkarskie zabawy

Chemika z ZAKSĄ siatkarskie zabawy

fot. Tomasz Tadrała

Do niecodziennego wydarzenia doszło w nowo otwartej hali w Policach. W pokazowym meczu spotkały się zespoły ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i beniaminka ORLEN Ligi - Chemika Police. Obie drużyny mają wspólnego partnera - Grupę AZOTY.

Siatka podczas tego spotkania była zawieszona na wysokości 224 cm, czyli regulaminowej dla kobiet. Nie można było oczywiście mówić tutaj o typowym meczu siatkarskim. Zespoły postawiły przede wszystkim na dobrą zabawę. – Przede wszystkim była to fajna zabawa. Wynik był tutaj sprawą drugorzędną, najważniejszy jest szczytny cel i prezentacja Chemika Police. My byliśmy dodatkiem do tego wszystkiego, mamy jednego głównego sponsora – powiedział po meczu trener Sebastian Świderski. Spotkanie miało charakter charytatywny, bowiem dochód z niego przeznaczony został na pomoc Zachodniopomorskiemu Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. – Wiadomo, że przede wszystkim chcieliśmy pomóc dzieciom. Myślę, że jeśli tylko jest możliwość, bo nie zawsze jest na to czas, to i włodarze klubu, i my, i trenerzy bardzo chętnie do takich rzeczy podchodzimy. Jeżeli tylko będziemy mogli komuś swoją grą czy wizytą pomóc, to na pewno się postaramy przyjechać – dodał atakujący ZAKSY, Dominik Witczak.

W czasie tego pokazowego spotkania kibice mogli zobaczyć akcje, których na co dzień oglądać nie mogą. W pierwszym secie zawodniczki Chemika i siatkarze ZAKSY starali się zdobyć punkt przebijając piłkę na drugą stronę tylko i wyłącznie sposobem dolnym. W drugim, granym już normalnie, doszło do pewnych przetasowań w zespołach, Lucie Muhlsteinova i Agata Sawicka wzmocniły szeregi ZAKSY, natomiast Paweł Zagumny i Piotr Gacek przeszli na stronę Chemika. Można było podczas całego meczu zobaczyć chociażby blokującą swoje koleżanki Agatę Sawicką, atakującego ze skrzydła Grzegorza Pilarza, zagrywających libero czy nawet serwującego fizjoterapeutę ZAKSY. Zawodnicy popisywali się nawet atakami głową i należy też wspomnieć, że wicemistrzowie kraju wykonując atak czy blok, praktycznie w ogóle nie skakali. Bardzo dużo było przedłużonych akcji. W trzecim secie doszło do zupełnego przetasowania składów zespołów, ale i tak nadal zabawy było bardzo dużo, uświetnił ją krótki układ taneczny w wykonaniu zawodników i zawodniczek. – Myślę, że przede wszystkim to widowisko powinno się było podobać kibicom. Dla nas ważne jest, że osiągnęliśmy ten cel, który zakładaliśmy, czyli chęć wsparcia Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych oraz to, żeby zespoły, które występują pod szyldem jednego partnera, spotkały się, zintegrowały. W ten sposób zainaugurowaliśmy współpracę – powiedziała zadowolona prezes Chemika Police, Joanna Żurowska. – Na pewno było bardzo sympatycznie. Po to tutaj przyjechaliśmy, żeby promować siatkówkę, żeby przede wszystkim dziewczyny z Chemika mogły się zaprezentować. Nie na co dzień jest okazja do takiej siatkówki na wesoło, teraz jest taki okres, kiedy można pozwolić sobie na zorganizowanie takiej sympatycznej imprezy dla kibiców, dla nas. To była wielka przyjemność zagrać tutaj z dziewczynami. Tym bardziej, że mamy tego samego partnera, więc cała przyjemność po naszej stronie – dodał Dominik Witczak.

Nie da się ukryć, że dla obu drużyn była to swojego rodzaju odskocznia, zespoły znajdują się w bardzo trudnym okresie, jakim są przygotowania do sezonu. ZAKSA udała się do Murowanej Gośliny na memoriał Arkadiusza Gołasia, a Chemik u siebie zagra z zespołami z Drezna i Bielska-Białej.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved