Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Polacy przegrali w ćwierćfinale ME w siatkówce na siedząco

Polacy przegrali w ćwierćfinale ME w siatkówce na siedząco

Polscy siatkarze przegrali w czwartek z Rosją 0:3 w ćwierćfinale ME w siatkówce na siedząco i będą walczyli o miejsca 5-8. W finale rozgrywek żeńskich zagrają reprezentacje Ukrainy i Rosji. Mistrzostwa cieszą się sporym zainteresowaniem widzów.

W środę polscy siatkarze stoczyli zacięty bój z Niemcami, który zakończył ich występy w grupie C mistrzostw Europy w siatkówce na siedząco. I chociaż przegrali z brązowymi medalistami igrzysk paraolimpijskich 0:3, to biało-czerwoni zasłużyli na duże słowa pochwały. Dwa ostatnie sety przegrali do 24. W czwartek Polacy stanęli przed szansą awansu do finałowej czwórki. Ich mecz z Rosją w hali Centrum Sportowo-Biznesowego obejrzało ponad 1000 kibiców, w tym minister sportu Joanna Mucha, która sama przyznała, że po raz pierwszy miała okazję oglądać w akcji siatkarzy na siedząco.

Reprezentacja Rosji okazała się zdecydowanie lepsza, wygrywając 3:0 (do 18, 18, 14). Trochę nadziei biało-czerwoni rozbudzili w kibicach na początku trzeciego seta, kiedy prowadzili 5:2 i 6:4. Jednak od tego momentu Rosjanie zdobyli sześć punktów z rzędu, a później powiększali przewagę z każdą akcją. – Rosja to strasznie trudny przeciwnik. Jeszcze nie jesteśmy przygotowani na walkę z nią, ale na pewno zrobiliśmy krok do przodu i odebraliśmy kolejną lekcję – podsumował szkoleniowiec Polaków, Bożydar Abadżijew.Brakuje nam dokładności, szybkości na siatce, a tak się gra dzisiaj w siatkówce na siedząco. Publiczność była rewelacyjna. Zapraszamy na kolejne mecze i obiecujemy, że damy z siebie wszystko.

Teraz Polacy będą walczyli o miejsca 5-8. Na początek tej części ME zagrają w piątek z Wielką Brytanią (godz. 10.30). Tego samego dnia kobieca reprezentacja Polski zacznie walkę o miejsca 5-9 od meczu z Niemkami (godz. 14).

W czwartek rozegrane zostały także pozostałe mecze ćwierćfinałowe mężczyzn oraz półfinałowe kobiet. ME zakończą się w sobotę.