Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME, gr. A: Belgowie i Włosi zgodnie z oczekiwaniami

ME, gr. A: Belgowie i Włosi zgodnie z oczekiwaniami

Godzinę z prysznicem trwało spotkanie Belgów z Białorusinami. Podopieczni Dominique'a Baeyensa potrzebowali tylko trzech setów, by pokonać rywali. Współgospodarze mistrzostw Europy - Duńczycy - ulegli Włochom w trzech partiach.

Białorusini nieznacznie prowadzili w pierwszej partii spotkania (8:7, 16:14). Jednak w zespole belgijskim zaczął funkcjonować blok i odrobili straty, dzięki czemu na tablicy pojawił się remis po 21. Więcej zimnej krwi w końcówce utrzymali podopieczni Dominique’a Baeyensa, którzy wygrali 25:22. Belgowie także w drugiej partii nadawali ton grze, prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:6. Jednak po chwili to Białorusini objęli prowadzenie 12:10. Na tablicy pojawił się remis po 13 i od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Ponownie jak w pierwszej partii, w końcówce lepiej zaprezentowała się drużyna „czerwonych diabłów”, która wygrała 25:20. Trzeci set od początku do końca toczył się pod dyktando Belgów. W ataku nie do zatrzymania był Bam Van Den Dries, który w całym spotkaniu zdobył 17 punktów. Ostatecznie siatkarze z kraju Beneluksu wygrali 25:16 i cały mecz 3:0.

Belgia – Białoruś 3:0
(25:22, 25:20, 25:16)

Belgia: Van Den Dries (17), Deroo (13), Depestele (3), Verhees (10), Van De Voorde (11), Verhanneman (8), Dejonckheere (libero) oraz Tuerlinckx i Verschueren
Białoruś: Ałdoczanka (2), Antanowicz (7), Busel (10), Akhrem (13), Haramykin (3), Wenski (5), Likharad (libero) oraz Radziuk (1), Czarapowicz (2), Kurasz, Mikanowicz i Marozał (1)

Niespodziewanie współgospodarze mistrzostw Europy wyszli na prowadzenie na początku spotkania (3:0). Jednak na pierwszej przerwie technicznej przewagę mieli siatkarze z Półwyspu Apenińskiego (8:7). Od tego momentu Włosi złapali swój styl gry i z każdą chwilą powiększali prowadzenie. Dobrze w ataku grał Ivan Zaytsev, który w całym spotkaniu zdobył 15 oczek. Włosi ostatecznie wygrali 25:22. Druga partia toczyła się punkt za punkt, żadna z drużyn nie mogła wyjść na większe niż dwupunktowe prowadzenie. W zespole włoskim zaczął funkcjonować blok i dzięki temu wypracował kilka punktów przewagi. Na drugiej przerwie technicznej Włosi prowadzili 16:12 i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Partia numer dwa padła łupem Włochów (25:17). Trzecia odsłona spotkania przypominała poprzednią. Z biegiem czasu i każdą kolejną akcją siatkarze z Półwyspu Apenińskiego powiększali swoją przewagę. Nie pomogły przerwy i zmiany robione przez Freda Sturma, Duńczycy musieli uznać wyższość przeciwnika, ulegając 15:25 i w całym meczu 0:3.

Dania – Włochy 0:3
(22:25, 17:25, 15:25)

Dania: Jensen (6), Knudsen (5), Gade (2), Sorensen (5), Jacobsen (1), Ditlevsen (18), Mikelsons (libero) oraz Varming i Christiansen (1)
Włochy: Beretta (8), Parodi (8), Zaytsev (15), Savani (7), Travica, Piano (8), Rossini (libero) oraz Kovar (5), Vettori (3), Saitta i Mazzone (2)