Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Stołeczni akademicy na plus w sparingu z Cuprum Lubin

Stołeczni akademicy na plus w sparingu z Cuprum Lubin

W czwartek w Arenie Ursynów siatkarze warszawskiej Politechniki wygrali w sparingu z pierwszoligowym Cuprum Lubin 5:1. - Po meczu mam mały ból głowy jeśli chodzi o skład - stwierdził Jakub Bednaruk, szkoleniowiec AZS-u.

W pierwszym secie Politechnika łatwo wygrała do 17. Przewaga akademików nie podlegała dyskusji. Długo rozkręcali się nowi zawodnicy, Adrian Gontariu i Iwan Kolew, którzy skutecznie zaczęli grać w trzeciej partii. W niej warszawiacy ponownie wyszli na prowadzenie. Wcześniej gospodarze przegrali do 19. W końcówce ważne punkty zdobył Artur Szalpuk.

18-letni przyjmujący w całym meczu grał na niezłej, prawie 50-procentowej skuteczności, ale słabo przyjmował. – Podobała mi się jego gra. Myślę, że po dwóch sezonach w Politechnice może zgłosić się po niego mocniejszy klub – chwalił Łukasz Kadziewicz.

W czwartym secie Politechnika wygrała do 18, ale to nie był koniec meczu. W piątej i szóstej odsłonie szansę dostali rezerwowi, którzy pokonali Cuprum 25:23 i 25:22.

Po meczu mam mały ból głowy, jeśli chodzi o skład, bo mam czterech równych środkowych. Poza tym Paweł Adamajtis dał sygnał, że może grać jako podstawowy atakujący. Jestem zadowolony, bo wszyscy zawodnicy otrzymali szansę. Na razie nie ma żadnych problemów, poza urazem Pawlińskiego, ale przygotowania idą zgodnie z planem – powiedział Jakub Bednaruk.

AZS Politechnika Warszawska – Cuprum Lubin 5:1
(25:17, 19:25, 25:21, 25:18, 25:23, 25:22)