Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PGE Skra lepsza od mistrza Polski w meczu towarzyskim

PGE Skra lepsza od mistrza Polski w meczu towarzyskim

Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali Asseco Resovię Rzeszów 3:1 w towarzyskim spotkaniu w Pionkach. Dochód z meczu został przekazany poszkodowanym przez los chorym dziewczynkom Wioletcie Sidor i Darii Jasiorowskiej.

Bełchatowianie pokazali się z bardzo dobrej strony. W obu drużynach zabrakło kadrowiczów, którzy jutro rozpoczną grę w finałach mistrzostw Europy. W Resovii nie było m.in. Piotra Nowakowskiego i Fabiana Drzyzgi, a w PGE Skrze – Pawła Zatorskiego i Andrzeja Wrony.

W dwóch pierwszych setach przewaga PGE Skry była dość wyraźna. Bardzo dobrze rozgrywał Nicolas Uriarte, skuteczny w ataku był Mariusz Wlazły, a przyjęcie zagrywki trzymał Stephane Antiga. Bardzo dobrze spisywał się także młody Dawid Konieczny, który uczestniczy w treningach i meczach kontrolnych pierwszego zespołu. Po wyrównanej walce w trzeciej partii wygrali rzeszowianie, ale w czwartym secie nie było już wątpliwości, kto jest lepszy.

W sobotę i niedzielę bełchatowianie wystąpią w Memoriale Arkadiusza Gołasia w Murowanej Goślinie. W sobotę ich półfinałowym rywalem będzie AZS Częstochowa, natomiast w niedzielę PGE Skra zagra z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle albo Transferem Bydgoszcz.

PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów 3:1
(25:21, 25:19, 23:25, 25:15)

Asseco Resovia: Konarski, Grzyb, Pałka, Perłowski, Veres, Kędzierski, Ignaczak (libero) oraz Jakubek
PGE Skra: Antiga, Pliński, Kłos, Wlazły, Uriarte, Konieczny, Conte (libero) oraz Włodarczyk

źródło: skra.pl