Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kielecka młodzież nie sprostała Ślepskowi Suwałki

Kielecka młodzież nie sprostała Ślepskowi Suwałki

Ślepsk Suwałki zrewanżował się Effectorowi Kielce za wczorajszą porażkę. Dziś podopieczni trenera Poskrobko ograli rywali 4:0. W dzisiejszym pojedynku suwalczanie wystąpili w najsilniejszym składzie, a trener Daszkiewicz dał szansę gry rezerwowym.

Od pierwszego gwizdka sędziego suwalczanie wybiegli na parkiet w najsilniejszym składzie, natomiast w szeregach kielczan szansę gry dostali zmiennicy oraz zawodnicy, którzy przymierzani są do gry w Młodej Lidze. W meczu nie zagrali chociażby Piotr Lipiński czy Bartosz Sufa.

Początek spotkania należał do Effectora, który w dużej mierze dzięki Nikodemowi Wolańskiemu odskoczył od rywali. Jednak z biegiem czasu gra zaczęła się wyrównywać, a w drugiej części seta inicjatywę na boisku zaczęli przejmować gospodarze. Dobre zagrywki Kamila Skrzypkowskiego oraz poprawna dyspozycja w ataku Wojciecha Winnika pozwoliły Ślepskowi triumfować w premierowej odsłonie 25:19. – Wyglądało to tak, jakbyśmy nie potrafili się obudzić. Prowadziliśmy 10:5, a później inicjatywę przejął zespół z Suwałk. Na pewno w przyszłości takie sytuacje nie mogą nam się przydarzać. Jest to dla nas dobra nauczka, bo na każdy mecz musimy wychodzić maksymalnie skoncentrowani – podkreślił trener Effectora, Dariusz Daszkiewicz.

W drugiej partii suwalczanie postanowili pójść za ciosem. Już na początku błędy kielczan pozwoliły im objąć prowadzenie. Wprawdzie później podopieczni trenera Daszkiewicza zbliżyli się do rywali, ale kolejne pomyłki Effectora sprawiły, że gospodarze kontrolowali boiskowe wydarzenia. Kropkę nad „i” w drugim secie postawił Dmitrij Skorij (25:15).

W trzeciej odsłonie wyrównana walka trwała do stanu 9:9, ale później przewaga ponownie zaczęła uwidaczniać się po stronie podopiecznych trenera Poskrobko. Trio Winnik, Skorij, Skrzypkowski pozwoliło Ślepskowi od rywali odskoczyć na kilka oczek. Z kolei siatkarze przedstawiciela PlusLigi nie mieli siatkarskich argumentów, aby odrobić straty i powalczyć jeszcze w tym meczu chociażby o zwycięstwo w jednym secie. W efekcie tego trzecia partia padła łupem Ślepska 25:20.

W czwartym secie również trener Poskrobko dał szansę gry swoim rezerwowym – Krystianowi Pachlińskiemu, Tomaszowi Wasilewskiemu i Krzysztofowi Modzelewskiemu. Właśnie po dobrych serwisach dwóch ostatnich zawodników suwalczanie wyszli na prowadzenie (7:2). W kolejnych akcjach gospodarze kontrolowali boiskowe wydarzenia. Dopiero w końcówce kilka błędów zawodników Ślepska sprawiło, że kielczanie odrobili większą część strat (21:22), ale bloki Pachlińskiego poprowadziły suwalczan do sukcesu (25:21).

– Dziś zagrało wielu zawodników przymierzanych do gry w Młodej Lidze. Szansę gry dostał rozgrywający, Piotr Adamski, na libero wystąpił Mateusz Plutka, a na przyjęciu zaprezentowali się Krystian Lisowski i Adrian Buchowski. Widać było w pierwszym secie, że młodych zawodników dopadła ogromna trema. W kolejnych setach podjęli oni walkę z rywalem, ale przed tymi siatkarzami jeszcze bardzo dużo pracy – ocenił Dariusz Daszkiewicz.

Do gry w Effectorze przymierzany jest Adrian Buchowski. Ostateczna decyzja o tym, czy zasili on szeregi świętokrzyskiego zespołu, zapadnie najprawdopodobniej na początku następnego tygodnia. – Wczoraj Adrian zagrał dobre zawody. Myślałem, że dziś będzie liderem młodego zespołu, ale to spotkanie nie było najbardziej udane w jego wykonaniu. Widać było, że ciężko było mu się zgrać z nowym rozgrywającym. Wcześniej Adrian nie miał okazji grać z Piotrkiem Adamskim. Ale przed nami jeszcze dwa mecze w Nidzicy. Tam też na pewno Adrian dostanie szansę zaprezentowania swoich umiejętności. Dopiero wówczas podejmiemy decyzję – zakończył Daszkiewicz.

Ślepsk Suwałki – Effector Kielce 4:0
(25:19, 25:15, 25:20, 25:21)