Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kielczanie lepsi od Ślepska Suwałki

Kielczanie lepsi od Ślepska Suwałki

Siatkarze pierwszoligowego Ślepska i Effectora Kielce sparowali ze sobą w Suwałkach. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych trenera Dariusza Daszkiewicza, którzy pokonali rywali 4:1. Jutro suwalczanie będą mieli okazję do rewanżu.

Już pierwszy set meczu towarzyskiego pomiędzy Ślepskiem a Effectorem pokazał, że sukcesy podopiecznych Piotra Poskrobko w turnieju o Puchar Prezydenta Ostrołęki nie były dziełem przypadku. Po równorzędnej walce punkt za punkt suwalczanie odskoczyli siatkarzom z Kielc na kilka punktów i nie oddali prowadzenia do końca partii. Po zmianie stron prowadzenie przechodziło raz na jedną, raz na drugą stronę. Kiedy goście prowadzili 22:19, zagrywki Łukasza Rudzewicza pozwoliły pierwszoligowej ekipie z Suwałk doprowadzić do stanu 22:22, ale w końcówce większym doświadczeniem wykazali się podopieczni Dariusza Daszkiewicza.

W trzeciej odsłonie meczu, gdy Piotr Lipiński zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki, było już 5:1 dla przyjezdnych, którzy utrzymywali kilkupunktową zaliczkę, wygrywając po ataku Dawida Dryi 25:18. Kolejny set również padł łupem ekipy z Kielc, po czym trenerzy zdecydowali się rozegrać tie-break. W nim zespół z PlusLigi przejął inicjatywę przy stanie 5:3, wygrywając 15:12. W czwartek o 17.30 oba zespoły zmierzą się w drugim meczu sparingowym.

Ślepsk Suwałki – Effector Kielce 1:4
(25:19, 23:25, 18:25, 20:25, 12:15)

Wyjściowe składy:
Ślepsk: Kałasz, Skrzypkowski, Makowski, Skorij, Rudzewicz, Winnik, Andrzejewski (libero)
Effector: Lipiński, Staszewski, Poglajen, Polański, Romanutti, Dryja, Sufa (libero)