Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kęczanin zwycięski w turnieju we własnej hali

Kęczanin zwycięski w turnieju we własnej hali

Po sobotnim turnieju w Tychach pierwszoligowcy z Krakowa, Kęt i Tychów oraz drugoligowy MKS Andrychów przenieśli się do województwa małopolskiego, by w hali Kęczanina walczyć o Puchar Burmistrza Gminy Kęty. Triumfowali w nim gospodarze.

W sobotę w tyskiej hali przy alei Piłsudskiego najlepszy okazał się beniaminek AGH 100RK AZS Kraków, który zarówno z TKS-em Nascon Tychy, jak i Kęczaninem Kęty wygrał 2:1. W meczu o drugie miejsce siatkarze z Małopolski okazali się słabsi od gospodarzy i po raz drugi przegrali 1:2. Następnego dnia, w niedzielę 15 września, wszystkie ekipy ponownie spotkały się na parkiecie, tym razem w Kętach. Do pierwszoligowców dołączył również grający w II lidze MKS Andrychów. Turniej o Puchar Burmistrza Gminy Kęty miał inną formułę niż rozgrywane dzień wcześniej zawody w Tychach. Cztery ekipy połączono w pary półfinałowe, z których zwycięzcy awansowali do finału, natomiast przegrani walczyli o najniższe miejsce na podium. Niezależnie od wyniku we wszystkich spotkaniach rozgrywano trzy sety.

W pierwszym półfinale naprzeciw siebie stanęli gospodarze oraz zawodnicy drugoligowego MKS-u Andrychów. W pierwszej partii siatkarze z Andrychowa byli mocno spięci i nie potrafili nawiązać równej walki z Kęczaninem. Poskutkowało to wysoką przegraną (14:25). W kolejnych dwóch odsłonach trenerzy obu ekip zmieniali nieco ustawienia swoich drużyn i gra bardziej się wyrównała. Stroną dominującą wciąż był pierwszoligowiec z Kęt, jednakże różnica między obiema ekipami nie była już tak znacząca. Ostatecznie siatkarze trenera Marka Błasiaka wygrali 25:22 i 25:20 i spokojnie czekali na rywala w finale.

UMKS Kęczanin Kęty – MKS Andrychów 3:0
(25:14, 25:22, 25:20)

W drugim półfinale TKS Nascon Tychy zmierzył się z akademikami z Krakowa. Po sobotniej porażce siatkarze z województwa śląskiego zaczęli seta z wysokiego C i wysokiego prowadzenia nie oddali aż do końca partii (25:18). Wyraźne zwycięstwo w premierowej partii nieco uśpiło czujność graczy trenera Grzegorza Słabego i drugi set padł łupem krakowian. W decydującej o awansie do finału trzeciej partii tyszanie pokazali lepszą siatkówkę i to oni rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść (25:21). – W tym meczu przede wszystkim lepiej zagrywaliśmy i graliśmy lepiej na kontrze. Co może niepokoić? To, że po dobrym secie w naszym wykonaniu następnego zaczynamy od stanu 0:5 – przyznał kapitan TKS-u, Marcin Kozioł.

TKS Nascon Tychy – AGH 100RK AZS Kraków 2:1
(25:18, 20:25, 25:21)

W meczu o miejsce na najniższym stopniu podium spotkały się zespoły z Andrychowa i Krakowa. Po pierwszej partii bardziej zadowoleni zmieniali strony siatkarze AGH, którzy wygrali 25:22, ale w kolejnych odsłonach sytuacja całkowicie się zmieniła. Wysoko wygrana druga partia (25:19) dała graczom drugoligowego MKS-u sportowego „kopa” i po bardzo równym i trudnym secie numer trzy to oni schodzili z boiska z tarczą.

AGH 100RK AZS Kraków – MKS Andrychów 1:2
(25:22, 19:25, 23:25)

W najważniejszym pojedynku turnieju po przeciwnych stronach siatki stanęły teamy Kęczanina Kęty i TKS-u Tychy. W pierwszej partii lepiej na boisku sprawował się Damian Miller i jego koledzy i to oni objęli prowadzenie. W drugiej odsłonie słabsze momenty w grze TKS-u bezlitośnie wykorzystywali miejscowi i doprowadzili tym samym do remisu (25:22). W decydującym trzecim secie ekipa z Tychów wyraźnie odstawała od swoich rywali. Mateusz Zarankiewicz i spółka rozbili gości z województwa śląskiego 25:15 i to w ich ręce powędrował Puchar Burmistrza Gminy Kęty. – Trener Słaby, podobnie jak w sobotę, dał pograć wszystkim zawodnikom. W drugim meczu tego turnieju popsuliśmy sporo zagrywek. Słabiej też przyjmowaliśmy – uznał Kozioł. – Naszą grę w obu turniejach można zdecydowanie do siebie porównać. Momenty dobrej gry przeplataliśmy przestojami wynikającymi z naszych własnych, prostych błędów. Na pewno wiele do poprawienia mamy w polu zagrywki, która w sezonie powinna być naszą mocną stroną, a także na linii blok obrona – dodał kapitan tyskiego zespołu.

UMKS Kęczanin Kęty – TKS Nascon Tychy 2:1
(20:25, 25:22, 25:15)

Oprócz pucharów dla wszystkich drużyn organizatorzy wybrali najlepszego siatkarza w każdej z ekip, a także MVP całych rozgrywek. W MKS-ie Andrychów na wyróżnienie zasłużył Maciej Maryon, w ekipie z Krakowa Patryk Łaba, a u tyszan Grzegorz Surma. Nagroda indywidualna w teamie triumfatorów powędrowała w ręce Jacka Farona, natomiast MVP całego turnieju został zawodnik Kęczanina, Paweł Pietraszko.Turnieje jednodniowe wiążą się z jednym – dużo grania, mało czasu na odpoczynek. Mecze z Kęczaninem i AGH AZS były dla nas pierwszymi poważnymi sprawdzianami. Myślę, że podczas turnieju w Kętach niczego nam nie brakowało. Dodatkową frajdą było wręczenie nagród dla najlepszych zawodników. Turniej o Puchar Burmistrza Gminy Kęty można zaliczyć tylko na plus – zakończył Marcin Kozioł.

źródło: inf. własna, keczanin.info