Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Developres słabszy od uczennic z SMS-u Sosnowiec

Developres słabszy od uczennic z SMS-u Sosnowiec

Siatkarki Developresu Rzeszów rozegrały w miniony weekend dwa spotkania pokazowe. W Tryńczy pokonały 3:1 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a w Błażowej przegrały w tie-breaku z SMS-em PZPS Sosnowiec.

W Błażowej Developres mierzył się z reprezentantkami Polski juniorek i kadetek. Rzeszowski zespół rozpoczął spotkanie dobrze, ale przy stanie 6:2 zatrzymał się i ostatecznie przegrał partię do 20. W kolejnym secie toczyła się zacięta walka o zwycięstwo, o którego losach rozstrzygnęła gra na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowały podopieczne trenera Marcina Wojtowicza i wygrały 27:25.

W trzecim secie rzeszowianki także triumfowały, do 21. Przy prowadzeniu Developresu 2:1 trener Wojtowicz postanowił wpuścić po raz pierwszy dwie młodzieżowe reprezentantki Polski Aleksandrę Kazałę i Małgorzatę Barszcz. Seta nie udało się wygrać, ale Gosia Barszcz pozostała na placu boju na decydującą partię. Piąty set rozgrywany był nietypowo, bo do 25. Zespół trenera Grzegorza Kosatki pokonał rzeszowski klub do 23 i wygrał całe spotkanie 3:2.

Za tydzień w Rzeszowie Developres rozegra I Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Firmy Developres, w którym oprócz gospodyń wystąpią zespoły KSZO Ostrowiec Św., Sparty Warszawa i SMS-u PZPS Sosnowiec.