Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > ZAKSA wygrywa turniej w Ropczycach

ZAKSA wygrywa turniej w Ropczycach

Zwycięstwem drużyny ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która na co dzień występuje w rozgrywkach Młodej Ligi, zakończył się turniej z okazji 50-lecia KS-u Błękitni Ropczyce. Na drugim stopniu podium uplasowali się gospodarze, zaś na trzecim Arabia Saudyjska.

W meczu otwarcia Błękitni Ropczyce (II liga, 6 grupa) zmierzyli się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Miejscowi zaczęli od mocnego akcentu i szybko objęli znaczne prowadzenie. Przy stanie 7:2 o czas poprosił trener gości – Michał Chadała. Zaraz po przerwie blokiem popisał się Przemysław Bryliński. Ropczyczanie kontrolowali sytuację na boisku do połowy seta, lecz później ZAKSA zaczęła odrabiać straty i doprowadziła do stanu 17:16. Czujni gospodarze nie dali sobie jednak wydrzeć prowadzenia. As Marcina Dobrzyńskiego sprawił, że na tablicy widniał wynik 22:18. Ostatecznie Błękitni wygrali tę partię 25:20 i objęli prowadzenie w meczu.

Po wyrównanym początku drugiej odsłony do głosu doszli kędzierzynianie. Miejscowi zdołali wyrównać, ale w końcówce przyjezdni ponownie wypracowali sobie kilka punktów przewagi (23:18). Błękitni nie zamierzali jednak spasować i zniwelowali straty. Podopieczni Michała Betlei zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli 29:27. Trzecia partia również należała do drużyny z Ropczyc, która kontrolowała sytuację na boisku. W rezultacie drugoligowcy wygrali 25:20, w całym meczu triumfując 3:0.

Drugie sobotnie spotkanie – pomiędzy AKS-em Resovią Rzeszów a reprezentacją Arabii Saudyjskiej – przyniosło o wiele więcej emocji, gdyż do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. W premierowej odsłonie młodzi rzeszowscy zawodnicy tylko na początku przejęli inicjatywę. Później to Arabowie zaczęli budować przewagę, wygrywając tego seta wysoko – 25:17. W drugim secie rzeszowianie zdołali przeciwstawić się bardziej doświadczonej ekipie arabskiej, zwyciężając 25:22. Kolejny set ponownie potoczył się po myśli przyjezdnych z Arabii Saudyjskiej. Gdy na tablicy widniał wynik 20:10, wydawało się, że zwycięstwo jest niezagrożone. AKS doprowadził jednak do stanu 24:22. Fantastyczny finisz okazał się jednak zbyt późny i set padł łupem Azjatów. W czwartej partii Resovia ponownie odparła atak rywala, wygrywając wysoko, 25:19 i o wszystkim musiał zadecydować tie-break. W nim nieznacznie lepsi okazali się egzotyczni przeciwnicy rzeszowian, którzy zwyciężając 15:13, zapewnili sobie triumf w pojedynku.

Pojedynek numer trzy ropczyckiego turnieju – pomiędzy AKS-em a ZAKSĄ – zakończył się czterosetowym zwycięstwem tych drugich. Warto jednak dodać, że drużyna rzeszowska do pierwszego dnia turnieju przystąpiła w mocno okrojonym składzie, gdyż większość zawodników, którzy stanowią o sile rzeszowian, brała udział w meczach sparingowych zespołu Asseco Resovii.

Pierwszy, sobotni dzień turnieju zakończył pojedynek Błękitnych z drużyną Arabii Saudyjskiej. Po pięciosetowym meczu lepsi okazali się przyjezdni, który na mecz z gospodarzami wystawili najmocniejszy skład. Ropczyczanie mieli swoje szanse, lecz zawodziło przede wszystkim przyjęcie zagrywki, które uniemożliwiało kombinacyjną grę rozgrywającym.

W niedzielę o godzinie 10:00 Arabowie mieli rozegrać swoje ostatnie spotkanie. Do pojedynku jednak nie doszło, gdyż nie dotarli oni na miejsce. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała więc walkowerem, co w dużej mierze zadecydowało o jej końcowym zwycięstwie w turnieju. W ostatnim meczu turnieju gospodarze zmierzyli się ze wzmocnioną ekipą AKS-u Resovii Rzeszów. Pojedynek ponownie zakończył się dopiero w tie-breaku i tym razem to rzeszowianie mogli cieszyć się ze swojego pierwszego zwycięstwa.

– W meczach z drużynami Arabii Saudyjskiej i Resovii najbardziej szkoda końcówek. Oba te pojedynki zakończyły się naszymi porażkami 2:3 i do zwycięstwa nie zabrakło wiele. W pewnych momentach gramy już dobrze, ale forma nie jest jeszcze najwyższa, co nie może dziwić. Od drugiego meczu turnieju pogorszyło się nam przyjęcie, a co za tym idzie – ciężej było grać. Myślę, że po sześciu tygodniach treningów zaczyna to wyglądać coraz lepiej i gdy moi zawodnicy nabiorą jeszcze świeżości, to będzie dobrze. Jestem pełen optymizmu – podsumował turniej trener Błękitnych – Michał Betleja. – Szkoda, że nie udało się wygrać, ale taki jest sport. Gramy jeszcze falami, ale na pewno za niedługo ustabilizujemy naszą formę. Ze swojego występu jestem w miarę zadowolony, ale stać mnie na więcej – dodał atakujący gospodarzy, Marcin Dobrzyński, który został wybrany najlepszym zawodnikiem Błękitnych.