Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Sprawdzian przed II ligą w Andrychowie

Sprawdzian przed II ligą w Andrychowie

W dniach 13-14 września w Andrychowie odbył się turniej towarzyski mężczyzn z udziałem czterech zespołów drugoligowych. W rozgrywkach udział wzięły: MKS Andrychów, TS Volley Rybnik, Contimax MOSiR Bochnia i MCKiS Energetyk Jaworzno.

Zawody otworzył mecz pomiędzy gospodarzem turnieju a zarazem beniaminkiem II ligi – MKS-em Andrychów a niedawnym pierwszoligowcem – Energetykiem Jaworzno. O tym, jak zacięty był to pojedynek, świadczyć może wynik oraz bilans punktów w poszczególnych setach. Ostatecznie zwyciężył zespół z Jaworzna.

MKS Andrychów – MCKiS Energetyk Jaworzno 3:2
(25:27, 25:21, 25:23, 29:31, 15:8)

Drugi z piątkowych meczów również stał na wysokim poziomie. Volley Rybnik pokonał Contimax MOSiR Bochnia 3:1. Pojedynek lepiej rozpoczął zespół z Bochni, zwyciężając seta do 23. W pozostałych trzech lepsi byli już podopieczni Wojciecha Kasperskiego.

Volley Rybnik – Contimax MOSiR Bochnia 3:1
(23:25, 25:18, 25:15, 26:24)

W sobotę każda z drużyn musiała rozegrać aż po dwa mecze, ponieważ turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym. Na początek MKS Andrychów zagrał z Volleyem Rybnik. Zwycięsko z tego meczu wyszła drużyna gospodarzy, podopieczni Rafała Legienia i Tomasza Rupika wygrali 3:1. W następnym pojedynku kolejną wygraną odnieśli zawodnicy Energetyka Jaworzno. Zespół prowadzony przez Jacka Sowę pokonał tym razem 3:1 Contimax Bochnia.

Po kilkugodzinnej przerwie w zmaganiach, na parkiet wyszły drużyny z Rybnika oraz Jaworzna. Jak się okazało, był to mecz o pierwsze miejsce turnieju. Spotkanie skończyło się w trzech setach na korzyść zespołu z Rybnika.

TS Volley Rybnik – Energetyk Jaworzno 3:0
(27:25, 25:19, 25:23)

Na zakończenie pierwszą wygraną odniósł Contimax Bochnia. Zawodnicy trenowani przez Roberta Banaszaka i Czesława Kumorka wygrali z andrychowianami.

Contimax Bochnia – MKS Andrychów 3:0
(25:23, 25:21, 25:21)