Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Osłabiona Legionovia przegrywa w drugim sparingu

Osłabiona Legionovia przegrywa w drugim sparingu

Tylko dwa sety zdołały rozegrać zawodniczki Siódemki SK Bank Legionovii Legionowo i Atomu Trefla Sopot podczas zaplanowanego na sobotę, drugiego meczu sparingowego tych drużyn. Piątkowe starcie tych ekip zakończyło się  remisem 2:2.

Mecz dobrze otworzyły siatkarki spod Warszawy, którym na początku udawało się utrzymywać kontakt punktowy z rywalkami. „Atomówki” jednak szybko przejęły inicjatywę i wyszły na czteropunktowe prowadzenie (16:12). Legionowianki zbliżyły się jeszcze do rywalek, wykorzystując ich „falującą” dyspozycję (20:20), ale końcówka należała do mistrzyń Polski (25:21). W połowie pierwszego seta z powodów osobistych w składzie zeszłorocznego beniaminka ORLEN Ligi zabrakło Olgi Raonić.

Bardzo podobny przebieg do pierwszej odsłony miała druga partia. Po niezłym początku gości (8:6) podopieczne Teuna Buijsa wzięły się w garść i odrobiły straty. Pomimo tego legionowianki aż do samej końcówki nie odpuszczały i dopiero powstrzymanie Tamary Rakić, a także akcje Klaudii Kaczorowskiej i zagrywka Julii Shelukhiny przesądziły o losach drugiego seta (25:21).

Niestety pech nie opuszczał drużyny z Legionowa. Kontuzji nabawiła się Kinga Bąk i sparing musiał zostać przerwany. Co ciekawe, na pozycji libero w drugim secie zagrała Anna Sołodkowicz, która także nie jest jeszcze w pełni sił. W składzie Siódemki SK Bank Legionovii Legionowo zabrakło jeszcze trenera Macieja Kosmola i przyjmującej reprezentacji Francji, Anny Rybaczewski.

Atom Trefl Sopot – Siódemka SK Bank Legionovia Legionowo 2:2
(21:25, 25:17, 14:25, 25:20)
Atom Trefl Sopot – Siódemka SK Bank Legionovia Legionowo 2:0
(25:21, 25:21)

Trefl: Bełcik (6), Podolec (19), Shelukhina (12), Łukasik (7), Kaczyńska (8), Kaczorowska (8), Zenik (libero) oraz Gajewska i Piotrowska
Siódemka: Raonić (7), Szymańska (3), Rakić (5), Wójcik (11), Tomsia (15), Barfield (11), Saad (libero) oraz Łukaszewska (11)

źródło: atomtrefl.pl, inf. własna, legionovia.pl