Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > „Mineralne” z Pucharem Burmistrza Jarocina

„Mineralne” z Pucharem Burmistrza Jarocina

W dniu dzisiejszym zostały rozegrane dwa ostatnie mecze o Puchar Burmistrza Jarocina. Wszystkie cztery drużyny miały szansę na końcowe zwycięstwo. Ostatnie spotkanie przesądziło o zwycięstwie Muszynianki Fakro Muszyna.

Przed spotkaniem „mineralnych” z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała odbył się mecz PTPS-u Piła z Pałacem Bydgoszcz. Lepsze były bydgoszczanki, które wygrały z byłym zespołem trenera Mirosława Zawieracza 3:2.

W pierwszym secie obydwa zespoły grały dość wyrównany mecz, choć zespół z Muszyny minimalnie prowadził z drużyną z Bielska-Białej. W końcówce podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego zagrały lepiej i zdobyły kilka punktów z rzędu, wygrywając pierwszego seta 25:17. W drugiej partii od początku na prowadzeniu były siatkarki z Muszyny, które systematycznie powiększały przewagę. W połowie seta muszynianki prowadziły już różnicą ośmiu punktów. Przewagę tą utrzymały do samego końca seta, wygrywając 25:12. W trzecim secie również lepsze były muszynianki, choć w końcówce seta bielszczanki odrobiły kilka punktów. Na skuteczną pogoń było już jednak za późno. Muszynianka Fakro wygrała 25:20 i cały mecz 3:0 i po raz pierwszy w historii zdobyła Puchar Burmistrza Jarocina 2013.

Jak w większości turniejów, poza pucharami dla zespołów, do najlepszych zawodniczek powędrowały również nagrody indywidualne. Z zespołu PTPS-u Piła wyróżnienie dla najlepszej atakującej turnieju otrzymała wychowanka klubu, Natalia Krawulska. Cztery nagrody indywidualne zostały przyznane zawodniczkom Pałacu Bydgoszcz – dla najlepszej libero – Katarzyny Wysockiej, najlepszej rozgrywającej – Yany Savochkiny, najlepszej środkowej – Katarzyny Połeć oraz nagroda dla MVP turnieju, którą otrzymała Tamara Kaliszuk. Statuetkę dla najlepszej przyjmującej przyznano Karolinie Różyckiej, zawodniczce Muszynianki Fakro Muszyna.