Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > ŁKS Łódź z pucharem Commercecon

ŁKS Łódź z pucharem Commercecon

Dwa dni trwały zmagania zespołów o III w historii puchar Commercecon.  Bezkonkurencyjna okazała się miejscowa drużyna. ŁKS Łódź pewnie wygrał ze wszystkimi rywalami i tym samym po raz pierwszy zachował najcenniejsze trofeum w swoim mieście.

Pierwszego dnia turnieju, w meczu otwarcia, łodzianki zmierzyły się z Minczanką Mińsk. Trzeci zespół białoruskiej ekstraklasy i uczestnik tegorocznej edycji Pucharu Challenge był faworytem, jednak boisko pokazało, że gospodynie nie zamierzały oddawać tego meczu bez walki. Łodzianki to spotkanie mogły zakończyć nawet w trzech setach, ale zaciętą końcówkę trzeciej partii wygrały siatkarki z Mińska. W czwartej odsłonie górą były już podopieczne trenera Michała Cichego, które rozegrały niemal bezbłędny set i tym samym „urosły” do roli pretendentek do zwycięstwa w całych zawodach.

ŁKS Commercecon Łódź – Minczanka Mińsk 3:1
(28:26, 25:20, 26:28, 25:22)

W drugim meczu pierwszego dnia turnieju naprzeciwko siebie stanęły ekipy Łaskovii Łask i Sokoła’43 Katowice. Siatkarki z Łasku zajęły w minionym sezonie szóste miejsce w grupie trzeciej, trzy pozycje za gospodyniami turnieju, ŁKS-em Commercecon Łódź występującym w tej samej grupie rozgrywek II ligi. Natomiast drużyna z Katowic to trzecia drużyna grupy drugiej. Okazało się, że siatkarki z Łasku są w stanie nawiązać wyrównaną walkę tylko do połowy seta, potem seryjnie traciły punkty. Pomimo tego, że trener Sokoła Katowice, Krzysztof Zabielny, dał szansę pograć także rezerwowym zawodniczkom, łaskowianki musiały pogodzić się z wysoką porażką.

Sokół’43 Katowice – Łaskovia Łask 3:0
(25:19, 25:15, 25:16) dodatkowy set: 25:19

Kolejnego dnia turnieju pierwszy mecz rozgrywały Minczanka Mińsk i Łaskovia Łask. Spotkanie „do jednej bramki” bardzo pewnie i bez większych problemów szybko zakończyły podrażnione porażką, której doznały poprzedniego dnia, Białorusinki. Podopieczne serbskiego szkoleniowca Branislava Moro dominowały na parkiecie i znalazło to odzwierciedlenie w wyniku. Szkoleniowcy umówili się, że rozgrywanie dodatkowego, czwartego seta mija się z celem.

Minczanka Mińsk – Łaskovia Łask 3:0
(25:12, 25:13, 25:17)

W meczu niepokonanych do tej pory zespołów siatkarki ŁKS-u podejmowały ekipę z Górnego Śląska. Trener gospodyń ponownie dał szansę pograć młodym zawodniczkom, co niestety odbiło się na wyniku w trzecim secie (19:25), ale w przekroju całego spotkania okazało się bez znaczenia. Do ostatniej partii siatkarki z Łodzi przystąpiły niezwykle skoncentrowane i rozgromiły rywalki, pozwalając im na zdobycie zaledwie dziesięciu punktów.

ŁKS Commercecon Łódź – Sokół’43 Katowice 3:1

(25:19, 25:18, 19:25, 25:10)

O godzinie 16 gospodynie rozegrały mecz z najsłabszą w tym turnieju Łaskovią Łask. Smaczku całej rywalizacji dodawał fakt, że w zespole przeciwniczek znalazło się aż siedem byłych siatkarek Łódzkiego Klubu Sportowego. Ponownie była to doskonała okazja na przećwiczenie pewnych wariantów i rozegrań przed samym sezonem. W dodatkowym secie trener Michał Cichy desygnował na boisko skład, w którym znalazły się niemal same juniorki. Udowodniły one, że są w stanie podjąć walkę na poziomie II ligi, jednak okazały się słabsze od swoich rywalek.

ŁKS Commercecon Łódź – Łaskovia Łask 3:0
(25:14, 25:15, 25:18) dodatkowy set 22:25

Ostatni mecz turnieju to konfrontacja Minczanki Mińsk z Sokołem’43 Katowice. Siatkarki z II ligi dzielnie walczyły, podbijając w ataku bardzo wiele trudnych piłek. Wystarczyło to jednak tylko do wygrania jednej partii, na więcej zabrakło już skuteczności.

Minczanka Mińsk – Sokół’43 Katowice 3:1
(25:21, 25:16, 20:25, 25:18)

Po turnieju wręczono puchary i nagrody indywidualne dla najlepszych zawodniczek zawodów. W poszczególnych klubach wyróżnione zostały:
Zuzanna Gluba (Łaskovia Łask)
Wiktoria Kubik (Sokół’43 Katowice)
Polina Tsvirko (Minczanka Mińsk)
Karolina Suwińska (ŁKS Commercecon Łódź)

Najbardziej wartościową siatkarką turnieju została wybrana Aleksandra Filip (ŁKS Commercecon Łódź)

ŁKS: Suwińska, Borawska, Bakuła, Wołoszyn, Gajewska, Filip, Markiewicz (libero) oraz Drożdzińska, Sagan, Morżak, Wasiak, Kucharczyk i Lipińska

Łaskovia: Kretek, Mielczarek, Witkowska, Kisiel, Gruszecka, Nogieć, Gluba (libero) oraz Armacka, Pokora, Banasiak i Sroka (libero)

Sokół’43 Katowice: Komisarczyk, Baron, Tetfeier, Kołodziej, Gasidło, Kubik, Szajer (libero) oraz Rudzka, Płatek, Płodowska (libero), Janota i Surgut

Minczanka Mińsk: Jovanović, Tsvirko, Ostroumova, Tupikina, Gardowicz (libero), Ciernoviec, Skrabatun oraz Tuliebiakina, Kavalchuk (libero) i Myslivczik