Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Ślepsk Suwałki pokonał w sparingu AZS Politechnika Warszawska

Ślepsk Suwałki pokonał w sparingu AZS Politechnika Warszawska

Siatkarze pierwszoligowego Ślepska Suwałki rozegrali kolejny sparing przez zbliżającym się sezonem. Ich rywalem była drużyna AZS-u Politechnika Warszawska, która przygotowuje się do rozgrywek PlusLigi. 3:0 zwyciężyli podopieczni Piotra Poskrobko.

Pierwszego seta dobrze rozpoczęli siatkarze ze stolicy. Po bloku na Skrzypkowskim wyszli na prowadzenie 4:1. Dość szybko jednak gospodarze zaczęli wyrównywać straty. Podwójny blok na Kaczorowskim dał Ślepskowi remis 5:5. Przez kilka minut zespoły toczyły walkę punkt za punkt, a po ataku Winnika gospodarze wyszli na prowadzenie 9:8. Skuteczna akcja Skrzypkowskiego zwiększyła przewagę Ślepska na 12:8 i o czas poprosił trener Bednaruk. Zespół z Suwałk bez problemów utrzymywał trzy-, czteropunktową przewagę. Po ataku z krótkiej Kałasza było 19:15. Gospodarze grali skutecznie, a do tego dostawali punkty za darmo od rywali. Po autowym ataku Pawła Adamajtisa Ślepsk wygrał 25:18.

W drugim secie początkowo lepiej prezentowali się przyjezdni. Po świetnej zagrywce Adamajtisa AZS prowadził 5:2, a o czas poprosił trener Poskrobko. Ślepskowi na chwilę udało się zmniejszyć straty do dwóch punktów, jednak bardzo dobrze prezentował się Adamajtis. Po kolejnej jego akcji warszawianie mieli przewagę 12:7. Gospodarzom udało się doprowadzić do remisu dopiero w końcowej fazie seta, zaś po ataku Winnika wyszli oni na prowadzenie 22:21. Ostatni punkt w secie, zwycięski dla Ślepska, zdobył Dmitrij Skorij (25:22).

Początek trzeciej partii to gra punkt za punkt. Po bloku na Adamajtisie zespół z Suwałk wyszedł na prowadzenie 7:6, zaś chwilę później po bloku Rudziewicza było już 11:7. Podopieczni Piotra Poskrobko grali pewnie i realizowali założenia szkoleniowca. Atak Winnika po przekątnej dał im przewagę 17:12. Gospodarze utrzymali prowadzenie do samego końca. Ostatni punkt sparingu zdobył Modzelewski, dając Ślepskowi wygraną 25:20 i w całym meczu 3:0.

Ślepsk Suwałki – AZS Politechnika Warszawska 3:0
(25:18, 25:22, 25:20)

Ślepsk: Makowski, Rudzewicz, Skrzypkowski, Skorij, Kałasz, Winnik, Andrzejewski (libero) oraz Modzelewski, Pachliński, Schamlewski, Wasilewski i Mendak (libero)
AZS Politechnika Warszawska: Wojcki, Stępień, Adamajtis, Gunia, Nowak, Sacharewicz, Smoliński, Szalpuk, Pawliński, Kolev, Kaczorowski, Olenderek (libero) i Potera

źródło: inf. własna, slepsksuwalki.pl