Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Łódzki drugoligowiec pokonał Minczankę Mińsk

Łódzki drugoligowiec pokonał Minczankę Mińsk

Sensacyjnym wynikiem rozpoczął się turniej towarzyski w Łodzi. Siatkarki drugoligowego ŁKS-u Commercecon Łódź pokonały 3:1 Minczankę Mińsk, trzeci zespół białoruskiej ekstraklasy, który w tym sezonie zagra w europejskich pucharach.

III Turniej o Puchar Commercecon w Łodzi rozegrany zostanie w piątek i sobotę. Oprócz gospodyń, ŁKS-u Łódź, grają w nim drugoligowe zespoły Łaskovii Łask i Sokoła Katowice oraz… Minczanka Mińsk. Zespół z Białorusi miał przyjechać w juniorskim składzie, jednak zdecydował się na występ w łódzkim turnieju w podstawowym zestawieniu, a turniej miał być uzupełnieniem zgrupowania w słoweńskim Mariborze. Brązowe medalistki mistrzostw Białorusi po sparingach m.in. z Post Schwechat i Mariborem oraz reprezentacjami Kamerunu i Chorwacji w Łodzi miał czekać spacerek. Tymczasem już w pierwszym spotkaniu okazało się, że tak nie będzie…

Na trybunach w hali przy al. Unii Lubelskiej 2 pojawili się również trenerzy BeefMaster Budowlanych Łódź, chcąc podejrzeć i ŁKS, i zespół białoruski. Mecz rozpoczął się od bardzo wyrównanej walki i po zaciętej końcówce dość niespodziewanie podopieczne trenera Michała Cichego wygrały 28:26. W drugim secie łodzianki, wykorzystując słabsze przyjęcie rywalek, szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę i pewnie wygrały do 20. W trzecim secie łódzki szkoleniowiec desygnował do gry w pierwszej szóstce aż cztery juniorki, mimo to młode zawodniczki ŁKS nie okazały słabości, prowadząc z utytułowanym rywalem wyrównaną walkę. Przegrały dopiero w końcówce 26:28. W czwartym secie na boisku ponownie pojawił się pierwszy skład drugoligowca, który prowadząc niemal przez cały set, zwyciężył 25:22 i całe spotkanie 3:1.

Wygrana zespołu na co dzień grającego w polskiej II lidze z białoruskim zespołem może nie dziwić. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Minczanka to wielokrotny mistrz kraju, który w poprzednim sezonie zajął w swojej lidze 3. miejsce i zagra w tym sezonie w Challenge Cup, to taki wynik można uznać już za małą sensację.

ŁKS Commercecon Łódź – Minczanka Mińsk 3:1
(28:26, 25:20, 26:28, 25:22)

ŁKS: Suwińska (14 pkt.), Borawska (10), Bakuła (6), Wołoszyn (22), Gajewska (5), Filip (3), Markiewicz (libero) oraz Wasiak (2), Drożdzińska i Kucharczyk (1)
Minczanka: Jowanowić (1), Tswirko (15), Ostroumowa (3), Tupikina (11), Gardowicz (libero, 7), Ciernowiec (11), Skrabatun (14) oraz Tuliebiakina (3), Kawalczuk (libero) i Mysliwczik (3)