Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Ana Bjelica: Brąz też jest dla nas ważny

Ana Bjelica: Brąz też jest dla nas ważny

fot. archiwum

Gładkie zwycięstwo Rosjanek w półfinale ME to w pewnych kategoriach niespodzianka. - Z dobrym przyjęciem i szybkim rozegraniem każdy przeciwnik ma i będzie mieć problem - komplementowała rywalki w rozmowie ze Strefą Siatkówki Ana Bjelica.

Ana, trudno komentować chyba takie spotkanie, bo w takiej formie Serbek nie widzieliśmy dawno.

Ana Bjelica:To prawda, ale nie możemy zapominać, że stanęłyśmy naprzeciwko jednego z najlepszych, jeśli nie najlepszego zespołu Europy. Ciężko mi bezpośrednio po spotkaniu cokolwiek powiedzieć. Mam tylko nadzieję, że uda nam się zmobilizować na jutro i że będziemy w stanie powalczyć o brązowy medal już jako inny zespół.

Trudno nie było odnieść wrażenia, że po przegranym pierwszym secie poddałyście się w tym spotkaniu. Brakowało ducha walki i waleczności, z której znamy was doskonale.

Tak, Rosjanki dzisiaj pokazały nam nasze miejsce w szeregu. Osobiście uważam, że nasze rywalki zagrały dzisiaj najlepszy mecz w tym turnieju do tej pory. To jest mocny zespół, a my nie zagrałyśmy dzisiaj tak, jak oczekiwałyśmy.W jaki sposób przygotowywałyście się do tego spotkania? Wasze zwycięstwo nad zespołem Włoch było spektakularne. Tymczasem po kilku dniach taka niemiła niespodzianka.

To prawda i trudno mi wytłumaczyć, skąd taka zmiana w naszych szeregach. Znałyśmy ten zespół dobrze, ale dzisiaj zagrały zdecydowanie szybciej niż do tej pory. Świetne zawody rozegrała rozgrywająca Pankowa, która gubiła nasz blok. Rosjanki zagrały ponadto bardzo pewnie w przyjęciu, a jeśli ma się w ataku Natalię Obmoczajewą i Tatjanę Koszelewą, to z dobrym przyjęciem i szybkim rozegraniem każdy przeciwnik ma i będzie mieć problem.

Po spotkaniu miałyście krótką i konkretną odprawę z trenerem Terziciem. Jakie były jego uwagi i w jaki sposób będziecie przygotowywać się do jutrzejszego spotkania o brąz?

Musimy zagrać przede wszystkim lepiej. Po takim meczu właściwie możemy poprawić wszystkie elementy. Myślę, że musimy przede wszystkim skupić się na walce o brąz. Nie myśleć już o tym, że przegrałyśmy złoto. Brąz też jest dla nas ważny.

Z Berlina specjalnie dla Strefy Siatkówki Rafał Wolf

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved