Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > Muszynianki sparowały z reprezentantkami Białorusi

Muszynianki sparowały z reprezentantkami Białorusi

Podopieczne Bogdana Serwińskiego pokonały drużynę składającą się z zawodniczek białoruskich w czterech setach. Pojedynek był meczem pokazowym przed turniejem Fakro Cup, w którym rywalki brązowych medalistek ORLEN Ligi zmierzą się dziś i jutro.

W meczu pokazowym po drugiej stronie siatki stanęły zawodniczki z kilku białoruskich klubów. W każdym secie grały inne siatkarki z różnych zespołów. W pierwszej części meczu wystąpiły najmłodsze zawodniczki. Gospodynie nie miały żadnych problemów z pokonaniem przeciwniczek i pozwoliły im na zdobycie zaledwie sześciu oczek. W drugim secie od początku przewagę miały mineralne, które zaskakiwały rywalki skutecznymi zagrywkami. Podobnie było w trzecim, również wysoko wygranym.

W szeregach polskiego zespołu dobrze funkcjonowały skrzydła oraz szósta strefa. Najciekawsze jednak było to, że w roli atakującej wystąpiła Aleksandra Jagieło. W dodatkowym secie wyraźnie zmęczone muszynianki zwolniły nieco tempo gry. Brakowało też skutecznych bloków oraz obron, co było domeną podopiecznych Bogdana Serwińskiego we wcześniejszych partiach. Ostatecznie brązowe medalistki ORLEN Ligi przegrały tę odsłonę 22:25, ale w ogólnym rozrachunku wygrały 3:1.

MKS Muszynianka Fakro Muszyna – Reprezentantki Białorusi 3:1
(25:6, 25:19, 25:17, 22:25)

Muszynianka: Jagieło, Mucha, Mazurek, Kurnikowska, Piątek, Sosnowska, Jasińska i Wojcieska

źródło: sadeczanin.info