Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > CBL Polonia Londyn znów zwycięża w Londynie

CBL Polonia Londyn znów zwycięża w Londynie

Mistrzowie Anglii odnieśli kolejne zwycięstwa. Siatkarze CBL Polonii Londyn tym razem pokonali wszystkie drużyny biorące udział w międzynarodowym turnieju Volleyfest 2013, który w zeszłą niedzielę zakończył się w londyńskiej hali Crystal Palace.

Rywalami CBL Polonii oprócz drużyn grających na co dzień w angielskiej lidze Super8 była tym razem drużyna z Holandii – Pegasus Nijmegen. Holenderska liga siatkarska jest sporo mocniejsza niż ta angielska, więc wynik potyczki z tą właśnie drużyną interesował najbardziej fanów CBL Polonii Londyn.

Cieszę się, że możemy grać coraz więcej z drużynami spoza Anglii. Tydzień temu graliśmy w Bełchatowie z PGE Skrą, teraz gramy u siebie z drużyną z Holandii, gdzie poziom ligi jest sporo wyższy niż w Anglii. Chcemy rozwijać się i grać coraz lepiej, także takie mecze i turnieje grane z coraz mocniejszymi przeciwnikami to dla nas coś ważnego. Organizatorzy Volleyfest spisali się na medal. Mam nadzieję, że za rok zagramy tu znowu – powiedział trener CBL Polonii Chris Hykiel.

W meczu finałowym turnieju CBL Polonia zagrał z Holendrami i to goście po pierwszym secie schodzili z boiska zwycięscy. W drugiej odsłonie CBL Polonia doprowadził do remisu 1:1. Trzeci i ostatni set meczu wygrała Polonia, tym samym zwyciężając w całym turnieju. – Bardzo się cieszę, że udało nam się wygrać na naszym terenie. To był nasz pierwszy mecz w Londynie w tym sezonie. Dziękuję serdecznie licznie przybyłym kibicom CBL Polonii – to wy jesteście naszym siódmym zawodnikiem. Nawet obyci z dopingiem Holendrzy komplementowali poziom kibicowania reprezentowany przez kibiców CBL Polonii – powiedział po meczu wiceprezes CBL Polonii Londyn Bartłomiej Łuszcz. Teraz londyński zespół wraca do treningów. Sezon siatkarski rozpoczyna się w Anglii 28 września.

źródło: inf. prasowa