Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Sada Cruzeiro udanie rozpoczęła sezon

Sada Cruzeiro udanie rozpoczęła sezon

Wicemistrzowie Brazylii, Sada Cruzeiro, ze względu na udział w Klubowych Mistrzostwach Świata sezon 2013/2014 musieli zainaugurować tydzień wcześniej niż reszta ekip brazylijskiej Superligi. Debiut wypadł okazale - Sada wygrała 3:0 z São Bernardo Volei.

Pierwsza kolejka męskiej Superligi została zaplanowana na 14 września. Sada Cruzeiro, jako gospodarz październikowych Klubowych Mistrzostw Świata mężczyzn, musiała nieco „namieszać” w terminarzu i rozpocząć ligowe zmagania wcześniej od pozostałych ekip. Wicemistrzowie Brazylii premierowy pojedynek w sezonie 2013/2014 rozegrali więc tydzień przed planowanym startem całych rozgrywek, a ich pierwszym rywalem był zespół São Bernardo Volei. Warto zwrócić również uwagę na to, iż był to pierwszy mecz w lidze brazylijskiej rozgrywany według nowych przepisów obowiązujących w tym kraju. Władze federacji zdecydowały, iż pojedynki w Superlidze mężczyzn i kobiet będą rozgrywane nie do 25, a do 21 punktów.

Początek meczu rozgrywanego w Riacho należał do przyjezdnych, którzy objęli prowadzenie 5:3. Dwupunktowa przewaga ekipy prowadzonej przez Cezara Douglasa nie trwała jednak długo. Skuteczne ataki Wallace’a Souzy oraz jego dwa asy serwisowe pomogły wicemistrzom Brazylii uciec na dwa oczka (7:5). W poczynaniach obu ekip pojawiało się coraz więcej błędów, a decydującym o losach akcji elementem okazywała się zagrywka. Na drugiej przerwie technicznej Sada Cruzeiro wygrywała 14:11 i utrzymała prowadzenie do samego końca seta (21:16).

W secie numer dwa ponownie lepszy start zaliczyli przyjezdni, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 7:5. W szeregach São Bernardo Volei bardzo dobrze spisywał się środkowy Matheus oraz skrzydłowy Pedrinho i to na nich opierała się gra siatkarzy ze stanu São Paulo. Tak jak w secie poprzednim, tak też i w tej partii sygnał do ataku swoim kolegom dał Wallace. Brazylijski atakujący zdobył kilka ważnych punktów, a następnie William Arjona ciężar kończenia akcji przerzucił na Kubańczyka Yoandry Leala oraz Wenezuelczyka Luiza Diaza (14:13). W końcówce seta zawodnicy z Belo Horizonte popisali się ładną grą blokiem, w której pierwsze skrzypce grał reprezentant Brazylii, Isac Santos (21:15).

W trzeciej odsłonie zawodnicy prowadzeni przez Marcelo Mendeza osiągnęli trzypunktowe prowadzenie (7:4) i utrzymali je aż do drugiej przerwy technicznej (14:11). Spokojna i ładna dla oka gra Williama Arjony była momentami nie do rozszyfrowania dla blokujących z São Bernardo, co często kończyło się atakami na pojedynczym bloku. Także i w tym secie Sada nie miała większych problemów, by rozprawić się z rywalami i odnieść pewne zwycięstwo 21:16. – Wygrana smakuje bardzo dobrze. Teraz, w obliczu nowych zasadach rozgrywania meczów w Superlidze, wiemy, że trzeba grać swoją siatkówkę od samego początku. Podczas debiutu w tegorocznej Superlidze byliśmy trochę zestresowani, ale drużyna świetnie sobie z tym poradziła – skomentował wygraną rozgrywający Sady, William Arjona.

Przez prawie cały tydzień trenowaliśmy grę blokiem i współpracę z obrońcami. W meczu wpadło kilka piłek, które wpaść nie powinny, ale na początku sezonu tak może się zdarzyć. Musimy się jeszcze trochę dotrzeć, a przede wszystkim zachować spokój w końcówkach – ocenił pojedynek środkowy wicemistrzów Brazylii, Isac Santos.

Wiedzieliśmy, że Sada Cruzeiro to aktualny wicemistrz Brazylii. Ta ekipa ma wielki potencjał i wielu dobrych zawodników. My zaprezentowaliśmy się trochę nierówno, ale mam nadzieję, że zespół zdoła poprawić te mankamenty. Superliga dopiero się zaczęła i jeszcze wiele spotkań przed nami – przyznał środkowy São Bernardo Volei, Michael.

Sada Cruzeiro Belo Horizonte – São Bernardo Volei 3:0
(21:16, 21:15, 21:16)

Sada: William Arjona, Wallace, Luiz Diaz, Leal, Isac Santos, Eder, Serginho (libero) oraz Paulo Victor i Vinhedo
São Bernardo: Rodrigo, Joel, Ricardo, Pedrinho, Michael, Matheus, Felipe (libero) oraz Ygor, Luizinho, Bruno i Felipe Alemão

źródło: cbv.com.br, inf. własna