Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Nimir Abdelaziz: Na naszej drodze stanęły trzy świetne zespoły

Nimir Abdelaziz: Na naszej drodze stanęły trzy świetne zespoły

fot. Joanna Skólimowska

- To był dla nas bardzo dobry turniej. Dzięki niemu na pewno lepiej przygotujemy się do mistrzostw Europy - powiedział po zakończonym w niedzielę Memoriale Huberta Jerzego Wagnera rozgrywający Oranje, Nimir Abdelaziz.

Przegraliście z Niemcami. Co się stało? Dzień wcześniej pewnie zwyciężyliście przecież z Rosją.

Nimir Abdelaziz:W ostatnim meczu zagraliśmy bardzo źle. Nie wiem nawet czemu. Zaczęliśmy dobrze, ale wraz z każdą piłką traciliśmy pewność siebie, powielaliśmy nasze błędy, co spowodowało, że później graliśmy już tylko źle.

Uważasz, że to był dobry turniej w waszym wykonaniu czy może spodziewałeś się czegoś więcej?– To był dla nas bardzo dobry turniej. Graliśmy przeciwko Polsce i Rosji – dwóm naprawdę dobrym drużynom, a także przeciwko Niemcom, z którymi sparowaliśmy tydzień wcześniej. Na naszej drodze stanęły trzy świetne zespoły. Wydaje mi się, że my także zaprezentowaliśmy się dobrze. Może w ostatnim spotkaniu nie wypadliśmy najlepiej, ale w dwóch pierwszych meczach nasza gra była zadowalająca. Dzięki temu turniejowi na pewno lepiej przygotujemy się do mistrzostw Europy.

Jakie są twoje oczekiwania przed tą najważniejszą w sezonie imprezą?

– Nie wiem, ciężko jest mi mówić o oczekiwaniach. W naszej grupie mamy Serbię, Finlandię i Słowenię, co sprawia, że nie będzie to łatwa grupa. Jedno jest pewne – chcemy wyjść z grupy, awansować do następnej rundy, a wtedy zobaczymy. Prawda jest taka, że nie walczyliśmy w poprzednich mistrzostwach Europy, dlatego ciężko jest powiedzieć, jak pójdzie nam tym razem.

Niezależnie od wyniku mistrzostw, sezon możecie chyba zaliczyć do udanych?

– Tak, zdecydowanie. Ten sezon, a także poprzedni były dla nas naprawdę dobre.

Masz dopiero 21 lat, a za sobą grę u boku Nikoli Grbicia w Cuneo. Czułeś się wyróżniony?

– Przede wszystkim byłem bardzo szczęśliwy, grając w takiej drużynie jak Cuneo. To bardzo duży klub grający w Lidze Mistrzów, w którym wszystko jest dopracowane i dopilnowane. Jeśli chodzi o Nikolę, to jest on jednym z najlepszych rozgrywających na świecie, dlatego to bardzo cenne doświadczenie – grać z nim. Pokazywał mi wiele rzeczy, uczył mnie, cieszę się niezmiernie z tego aspektu minionego sezonu. W tym roku postanowiłem jednak, że chcę przede wszystkim grać, dlatego zmieniłem klub.

Czego się spodziewasz po wyjeździe do Turcji?

– Mamy naprawdę ciekawą drużynę, będę w gronie dobrych zawodników, a przede wszystkim zrealizuje swój główny cel – będę grał i z tego najbardziej się cieszę. Powodem, dla którego zdecydowałem się na grę w Ankarze, była właśnie gwarancja gry w pierwszej szóstce, co udało mi się wynegocjować.

Rozmawiała: Joanna Skólimowska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved