Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Pilanki z Pucharem Prezesa PTPS

Pilanki z Pucharem Prezesa PTPS

W niedzielne popołudnie zakończył się XVII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa PTPS S.A. Triumfatorkami imprezy okazały się mało gościnne gospodynie, które wygrały wszystkie spotkania, nie tracąc w nich nawet seta.

W niedzielę rozegrano jeszcze dwa spotkania. W pierwszym zespół KS Pałac Bydgoszcz pokonał pewnie KS Murowana Goślina. Jedynie w trzeciej odsłonie pierwszoligowe zawodniczki były blisko wygranej. Doprowadziły bowiem do walki na przewagi, jednak ostatecznie triumfowały doświadczone pałacanki.

Drugie niedzielne spotkanie rozegrały zespoły Budowlanych Toruń i PTPS-u Piła. Torunianki przegrały wszystkie mecze, w tym ostatni przeciwko pilankom. Trzeba jednak przyznać, że w drugim secie miały szansę na przedłużenie meczu, ale po grze na przewagi uległy 24:26.

KS Pałac Bydgoszcz – KS Murowana Goślina 3:0
(25:18, 25:22, 27:25)

Budowlani Toruń – PTPS Piła 0:3
(18:25, 24:26, 14:25)

Po turnieju w każdym zespole wybrano najlepszą zawodniczkę imprezy. W ekipie PTPS-u została nią Faimie Kingsley, jedna z nowych siatkarek pilskiej drużyny. W drużynie KS-u Pałac Bydgoszcz najlepszą zawodniczką została wybrana, dobrze znana w Pile, Monika Naczk, w drużynie z Murowanej Gośliny – Magdalena Hawryła, a w zespole Budowlanych Toruń MVP została Dominika Nowakowska.

Nagroda dla MVP turnieju powędrowała do zawodniczki reprezentującej pilski klub, będącej drugi sezon z zespołem – Magdaleny Wawrzyniak.

źródło: inf. własna, ptps.pila.pl