Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Huberta Wagnera: Niemcy lepsi od Holendrów

Memoriał Huberta Wagnera: Niemcy lepsi od Holendrów

W pierwszym meczu trzeciego i ostatniego dnia Memoriału Huberta Jerzego Wagnera reprezentacja Niemiec okazała się lepsza od Holandii. Podopieczni Vitala Heynena odnieśli tym samym swoje jedyne zwycięstwo w tym turnieju.

Inauguracyjna partia w meczu między Holendrami a podopiecznymi Vitala Heynena rozpoczęła się od wyrównanej gry: po pierwszych akcjach tablica wyświetlała wynik 3:3. Dzięki dobrej postawie Jeroena Rauwerdinka pomarańczowi przez chwilę mogli cieszyć się z nieznacznej przewagi, którą szybko zniwelował dobrze znany polskim kibicom Georg Grozer. Gra stała pod znakiem rywalizacji punkt za punkt. Na pierwszej przerwie technicznej to Niemcy cieszyli się z jednego oczka zapasu. Po wznowieniu gry kibice ponowie byli świadkami wyrównanego pojedynku. Dopiero po punktowej zagrywce Christiana Fromma niemieckiej drużynie udało się uzyskać dwa punkty przewagi i z takim wynikiem zeszli na drugą przerwę techniczną. Po powrocie pod siatkę podopieczni Haynena kontynuowali dobrą grę. Świetna postawa Björna Höhneea sprawiła, że nasi zachodni sąsiedzi mogli cieszyć się z kolejnych oczek na swoim koncie. Mimo problemów holenderski zespół starał się odrobić straty, jednak koledzy z przeciwnej drużyny skutecznie utrudniali mu zadanie. Udane ataki Fromma i efektywne akcje Collina doprowadziły do pierwszej i, jak się później okazało, ostatniej piłki setowej. Bohaterem ostatniej akcji ponownie okazał się być Collin.

Już na początku kolejnej partii Niemcom udało się osiągnąć prowadzenie dzięki świetnej postawie Denisa Kaliberdy. Po nieudanej zagrywce ter Horsta drużyna naszych zachodnich sąsiadów zeszła na pierwszą przerwę techniczną z trzema oczkami zapasu. Po powrocie pod siatkę Holendrzy zabrali się za odrabianie strat. Dzięki dwóm efektownym zagraniom Klapwijka udało im się zniwelować przewagę przeciwnika do jednego punktu. Niemcy jednak nie pozwolili pomarańczowym doprowadzić do remisu. Na boisku zdecydowanie wyróżniał się przyjmujący niemieckiej drużyny – Denis Kalibera. Jego niesamowite ataki doprowadziły do wyniku 15:9 na korzyść naszych zachodnich sąsiadów i to oni mogli cieszyć się z sześciu oczek przewagi na drugiej przerwie technicznej. Holendrzy znów musieli gonić przeciwnika, a Niemcy skutecznie utrudniali im zadanie, wykorzystując każde potknięcie rywali. Odsłona zakończyła się autową zagrywką Abdelaziza, który tym samym sprezentował Niemcom wysokie zwycięstwo.

W trzecim secie kibice zobaczyli zdecydowanie odmienioną drużynę z Holandii. Już po pierwszych akcjach było wiadomo, że tym razem to oni rozdają karty. Na przerwie technicznej podopieczni Edwina Benne prowadzili 8:3 po punktowej zagrywce Basa van Bemmelena. Powrót pod siatkę to umacnianie dominacji pomarańczowych, choć Niemcy nie dawali za wygraną. Grozer starał się odrobić punkty skutecznymi atakami, jednak wciąż to drużyna z Holandii cieszyła się prowadzeniem. Efektywne akcje na swoim koncie zapisali Mann oraz Rauwerdink. Trzecią osłonę zakończył van Bemmelen, popisując się kolejnym asem serwisowym.

Początek kolejnej partii był niemal bliźniaczo podobny do tego, co oglądaliśmy w pierwszej odsłonie: gra stanęła pod znakiem rywalizacji punkt za punkt. Po skutecznym uderzeniu Freriksa to Holendrzy zeszli na pierwszą przerwę techniczną z nieznaczną przewagą jednego oczka. Po wznowieniu gry niemiecka drużyna szybko odrobiła straty, a chwilę później przejęła prowadzenie. W szeregach przeciwników pojawiły się problemy z przyjęciem i zagrywką. Na drugiej przerwie technicznej to Niemcy mogli cieszyć się z pięciu oczek zapasu. Po powrocie pod siatkę coraz lepszą postawę prezentował wyróżniający się wcześniej Denis Kalibera. Kolejne oczka na koncie swojej drużyny dopisywał też Grozer. Mecz zakończył się efektownym atakiem z szóstej strefy.

Holandia – Niemcy 1:3
(21:25, 14:25, 25:19, 16:25)

Holandia: Abdelaziz (3), Maan (3), Rauwerdink (11), Kooistra (7), Klapwijk (14), Koelwijn (2), Jorna (libero) oraz Freriks (1), ter Horst (3), Bemmelen (4), Overbeeke i Bontje (3)
Niemcy: Fromm (6), Schoeps, Kampa (1), Broshog (6), Hoehne (70, Collin (4), Tille (libero) oraz Tischer (5), Schwarz (5), Kaliberda (10), Grozer (16) i Fischer (3)