Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > BBTS Bielsko-Biała triumaforem turnieju w Ostrawie

BBTS Bielsko-Biała triumaforem turnieju w Ostrawie

W piątek i sobotę zawodnicy beniaminka PlusLigi - BBTS-u Bielsko-Biała - wzięli udział w turnieju Ostrava Cup 2013. Zmierzyli się w nim z zespołami VSC Fatra Zlín, słowackiego Spartaka VKP Myjava i gospodarzami imprezy - VK Ostrawa.

W meczu otwierającym turniej BBTS pokonał drużynę gospodarzy 3:1. Było to najbardziej zacięte spotkanie rozegrane przez bielszczan. Już w pierwszych dwóch setach ekipa VK Ostrawa zawiesiła BBTS-owi poprzeczkę dość wysoko. Polski zespół jednak pokazał, że wyrównane końcówki potrafi rozstrzygać na swoją korzyść i wygrał do 22 i 23. W trzeciej partii podopieczni Janusza Bułkowskiego musieli uznać wyższość rywali, jednak już w kolejnej odzyskali swój rytm gry i tym razem zwyciężyli wysoko, 25:19.

Dwa kolejne mecze, przeciwko słowackiemu Spartakowi Myjava i Fatrze Zlin, bielszczanie wygrali już bez straty seta. BBTS miał niewielkie problemy jedynie w pierwszym secie spotkania ze Spartakiem. Doszło w nim bowiem do walki na przewagi, jednak więcej zimnej krwi zachowali gracze z Polski.

Trzy zwycięstwa dały BBTS-owi wygraną w całym turnieju. Na drugim miejscu uplasowała się Fatra Zlin, trzecią pozycję zajął Spartak Myjava, zaś gospodarze zamknęli klasyfikację.