Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Memoriał Huberta Wagnera: Kolejna wygrana Polaków

Memoriał Huberta Wagnera: Kolejna wygrana Polaków

W drugim swoim meczu tegorocznego Memoriału Huberta Wagnera Polacy ponownie odnieśli zwycięstwo. Tym razem pokonali bez straty seta reprezentację Niemiec. W dzisiejszym spotkaniu Andrea Anastasi desygnował do gry nieco inny skład niż wczoraj.

Początek meczu to szybkie prowadzenie gospodarzy, zdobyte dzięki dobrej postawie środkowych (6:3). Z bardzo dobrej strony pokazał się zwłaszcza Łukasz Wiśniewski, który posłał na stronę Niemców kilka asów serwisowych, podwyższając wynik na 12:8. Wystarczyło jednak parę atomowych ataków Georga Grozera i Christiana Fromma i goście mogli cieszyć się z remisu (12:12). Biało-czerwoni szybko się zmobilizowali, zdobywając pięć punktów z rzędu, a duży wkład miał w tym przede wszystkim Bartosz Kurek. Niemiecki zespół próbował jeszcze dogonić Polaków, jednak bezskutecznie. Po udanym bloku na Kurku Łukasz Żygadło zdecydował się zmienić strategię i rozegrał do Jakuba Jarosza, co dało naszej kadrze pierwszą piłkę meczową (24:19). Chwilę później premierową odsłonę zakończył Wiśniewski, posyłając asa serwisowego.

Drugi set był dużo bardziej wyrównany, choć jego początek to w głównej mierze popsute zagrywki po obu stronach siatki. W ataku nie mylił się natomiast Grozer, choć to po bloku na nim i po udanej kiwce Michała Kubiaka Polacy osiągnęli pierwsze w tym secie dwupunktowe prowadzenie (8:6). Po powrocie na parkiet goście z Niemiec postawili biało-czerwonym twarde warunki, na wyżyny swoich umiejętności wzniósł się jednak atakujący polskiej reprezentacji, wyprowadzając kilka efektywnych ataków (17:14, 19:16). Niemieccy zawodnicy niebezpiecznie zbliżyli się do Polaków w końcówce seta (20:19), co spowodowane było dobrą postawą byłego atakującego Resovii Rzeszów. Na boisku pojawił się wówczas Wojciech Włodarczyk, imponując świetną dyspozycją serwisową (23:19). To wystarczyło, aby kilka akcji później Kubiak skończył drugiego seta udanym atakiem (25:21).

W decydującej partii Niemcy od razu zaczęli z wysokiego C, nie pozwalając Polakom na wypracowanie wysokiej przewagi. Po pierwszej przerwie technicznej postawili dwa punktowe bloki, wychodząc na minimalne prowadzenie (9:8). Kibice zgromadzeni w płockiej hali mogli oglądać w tym secie dobre ataki zarówno polskich, jak i niemieckich zawodników, przeplatane prostymi błędami. Fromm z Grozerem wyprowadzili swój zespół na dwa oczka przewagi (13:11), ale po kilku skutecznych akcjach szala przechyliła się na korzyść biało-czerwonych (15:14). Jednak przełom nastąpił dopiero po ataku ze środka Marcusa Böhme (21:19), po którym to Polacy nie pozwolili już Niemcom na zdobycie żadnego punktu. Mecz efektownie zakończył Bartosz Kurek, posyłając dwa asy serwisowe (25:19).

Po dwóch rozegranych spotkaniach Polacy mają na koncie komplet zwycięstw. Jutro zmierzą się z obecnymi mistrzami olimpijskimi, reprezentacją Rosji. Początek spotkania o godzinie 14:30.

Polska – Niemcy 3:0
(25:19, 25:21, 25:19)

Polska: Żygadło (2), Jarosz (12), Wiśniewski (11), Nowakowski (6), Kurek (11), Kubiak (11), Zatorski (libero) oraz Włodarczyk (2) i Wojtaszek

Niemcy: Kampa, Grozer, (8) Fromm (9), Kaliberda (9), Böhme (4), Broschog, Steuerwald (libero) oraz Tille, Tischer, (1) Colin (3) i Schöps