Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME, gr. B: Kolejne zwycięstwo Włoszek, Belgijki bez straty seta

ME, gr. B: Kolejne zwycięstwo Włoszek, Belgijki bez straty seta

Po wczorajszej łatwej przeprawie ze Szwajcarkami, dzisiaj reprezentacja Włoch musiała się trochę więcej natrudzić, by pokonać Francuzki. Włoszki wygrały spotkanie 3:1. W drugim meczu Belgijki bez większych problemów pokonały reprezentację Szwajcarii.

Już na początku premierowej odsłony Azzurre wypracowały dwa punkty przewagi (4:2), jednak Francuzkom udało się doprowadzić do remisu 5:5. Faworytki szybko powróciły do skutecznej gry i na drugiej przerwie technicznej prowadziły już 16:10. Dobra postawa w ataku Valentiny Diouf zbliżyła Włoszki do zwycięstwa (24:16), a silnym zbiciem seta zakończyła Caterina Bosetti (25:16).

Druga partia także stała pod znakiem włoskiej dominacji. Podopieczne Fabrice’a Viala nie potrafiły znaleźć sposobu na skuteczną grę rywalek i na pierwszej przerwie przegrywały już pięcioma oczkami. Z dobrej strony znów prezentowała się Valentina Diouf, która z pomocą Caroliny Costagrande wyprowadziła zespół na dziesięciopunktowe prowadzenie (20:10). Takiej przewagi trójkolorowe nie były już w stanie odrobić, więc druga odsłona zakończyła się zwycięstwem Włoszek 25:15.

Trzeci set rozpoczęła wyrównana walka (4:4), jednak na pierwszej przerwie przeznaczonej na kosmetykę parkietu to Azzurre miały trzy punkty przewagi, którą jeszcze powiększyły (10:5). Francuzki nie złożyły broni i doprowadziły do remisu 12:12, a następnie zyskały minimalną przewagę. To jednak wystarczyło, aby podopieczne trenera Viala zdobyły pewność siebie i zaczęły dominować na boisku. Włoski szkoleniowiec próbował ratować sytuację zmianami, ale nie zatrzymały one rozpędzonych rywalek, które zwyciężyły pewnie 25:20.

W czwartej partii Marco Mencarelli powrócił do początkowego ustawienia, co okazało się skutecznym posunięciem. Znów punktowymi atakami popisywały się Diouf i Costagrande, co dało Włoszkom wysokie prowadzenie (16:9), które do końca seta stopniowo powiększały, aby ostatecznie zwyciężyć 25:16.

Włochy – Francja 3:1
(25:16, 25:15, 20:25, 25:16)

Włochy: Signorile (1), Guiggi (10), Bosetti C.(6), Arrighetti (10), Diouf (19), Costagrande (22), De Gennaro (libero) oraz Sorokaite (3), Barcellini i Bosetti L.
Francja: Kloister (6), Bauer (9), Tuifua (1), Rybaczewski (2), Schleck (8), Fedele (3), Ortschitt (libero) oraz Souply (12), Jupiter (12), Orle (1), Steux (1) i Rochelle

Początek meczu Szwajcaria – Belgia był bardzo wyrównany, a dwupunktową przewagę jako pierwsze wypracowały Szwajcarki (6:4), jednak szybko ją straciły (6:6). Później prym wiodły już Belgijki, które zyskały pięciopunktowe prowadzenie (16:11). Podopieczne Kristela Marbacha próbowały zniwelować straty, jednak rywalki zwyciężyły pewnie, 25:20.

Druga partia przebiegała pod wyraźne dyktando siatkarek z Belgii, które już na początku prowadziły 8:2. Mimo że Belgijki miały problemy w przyjęciu, to rywalki myliły się w ataku, więc te przegrywały już 4:16. Szwajcarki nie poddały się i ruszyły w pogoń za przeciwniczkami (13:21), nie były jednak w stanie odrobić strat i uległy 16:25.

W trzecim secie szybko na prowadzenie wyszły podopieczne Kristela Marbacha (5:1). Belgijkom udało się doprowadzić do remisu 8:8, ale później znów traciły dwa oczka do rywalek (9:11). Siatkarki ze Szwajcarii prowadziły już 21:17, ale nie wystarczyło im to jednak do odniesienia zwycięstwa w tym secie. Skuteczne zagranie Hélène Rousseaux oraz dobra postawa Charlotte Leys i Lisy Van Hecke dały Belgijkom wygraną 25:23 i cenne zwycięstwo w trzech setach.

Szwajcaria – Belgia 0:3
(21:25, 16:25, 23:25)

Szwajcaria: Marbach, Schauss (2), Stocker (3), Wigger (16), Granvorka (13), Unternahrer (11), Jenny (libero) oraz Sirucek, Steinemann (1) i Halter (1)
Belgia: Dirickx (2), Heyrman (6), Leys (10), Aelbrecht (6), Van Hecke (30), Vandesteene (2), Courtois (libero) oraz Coolman (1), Bland, Rousseaux (1) i Van de Vyver