Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kristyna Pastulova: Popełniałyśmy sporo własnych błędów

Kristyna Pastulova: Popełniałyśmy sporo własnych błędów

Reprezentacja Czech w swoim drugim pojedynku na mistrzostwach Europy musiała uznać wyższość Serbii, przegrywając 0:3. - Przyczyn dzisiejszej porażki poszukiwałabym przede wszystkim w naszych głowach - przyznała środkowa, Kristyna Pastulova.

W pierwszym pojedynku drugiego dnia rywalizacji grupy D mistrzostw Europy ekipa Serbii pokonała drużynę Czech 3:0. Po zakończeniu spotkania Kristyna Pastulova nie ukrywała swojego rozczarowania z osiągniętego wyniku. – Jestem smutna po tym pojedynku. Uważam, że dzisiaj mogłyśmy wygrać i to nie tylko jeden czy dwa sety, ale nawet cały mecz – mówiła. Patrząc na przebieg spotkania, ciężko nie zgodzić się ze środkową reprezentacji Zorana Terzicia.Niestety, w końcówkach popełniałyśmy sporo własnych błędów, co zupełnie przekreśliło nasze marzenia o zwycięstwie z Serbią – przyznała cytowana już zawodniczka. Warto zauważyć, że w drugim i trzecim secie na ostatniej przerwie technicznej zawodniczki  Czech meldowały się z tylko jednopunktową stratą do prowadzących Serbek.

Oczywiście słabe końcówki były raczej wynikiem błędów niż ich przyczyną. Zapytana przez nas zawodniczka nie potrafiła dokładnie wskazać czego zabrakło w dzisiejszej grze jej drużyny do odniesienia sukcesu. – Ciężko tak na gorąco przeanalizować przyczyny porażki. Wczoraj o wiele bardziej byłyśmy zaangażowane w spotkanie. Była większa walka w naszej ekipie. Przyczyn dzisiejszej porażki poszukiwałabym przede wszystkim w naszych głowach – powiedziała Kristyna Pastulova.

Jutro reprezentację Czech czeka pojedynek z Bułgarkami. Wiele wskazuje na to, że ostatni pojedynek w niemieckim Schwerin nie będzie przysłowiowym „meczem o pietruszkę”, a raczej pojedynkiem, który zadecyduje o awansie do kolejnej fazy. – Oczywiście zagramy o zwycięstwo i zrobimy wszystko, żeby osiągnąć końcowy sukces. Chciałabym, żebyśmy zagrały tak jak w piątek – zdradziła nam siatkarka Igtisadchi Baku.

Myśląc o wygranej, Czeszki muszą przede wszystkim poprawić swoją grę, o czym wspomnieli na pomeczowej konferencji przedstawiciele zespołu. Nasza rozmówczyni także zwróciła uwagę na fakt, iż bez mocnej korekty gry ciężko będzie walczyć o dobry rezultat w niedzielnej konfrontacji. – Przede wszystkim musimy poprawić naszą grę w przyjęciu i w zagrywce. Wspomniane elementy przesądziły dzisiaj o naszej porażce. Myślę, że podchodząc spokojnie do pojedynku, jesteśmy w stanie z lepszej strony pokazać się w konfrontacji z Bułgarią – zakończyła Kristyna Pastulova.