Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krispol Września musiał uznać wyższość Cuprum Lubin

Krispol Września musiał uznać wyższość Cuprum Lubin

Zespół drugoligowego Krispolu Września przegrał w piątek mecz kontrolny przeciwko ekipie Cuprum Lubin, która będzie liczyć się w walce o czołowe lokaty w pierwszej lidze. Mimo porażki trener wrześnian po meczu był zadowolony.

Kontrolny mecz zaplanowano na pięć setów, bez względu na wynik. Gospodarze wygrali pojedynek 4:1. Wrześnianie okazali się lepsi w czwartej odsłonie spotkania, wygrywając do 23. Oprócz trzeciego seta losy pozostałych partii rozstrzygały się w samych końcówkach. W ekipie Krispolu zabrakło braci Marcina i Mateusza Iglewskich. Z konieczności na pozycji libero najpierw grał Łukasz Murdzia, później Jakub Rohnka. Trener Marek Jankowiak skorzystał w sumie z dziewięciu zawodników. Był to szósty mecz sparingowy „pomarańczowych”, czwarty z pierwszoligową drużyną. Bilans: dwa zwycięstwa, cztery porażki.

Biorąc pod uwagę klasę i aspiracje rywali, bardzo pozytywnie oceniam mój zespół. Prawie w każdym secie walczyliśmy do samego końca. Na parkiecie nie było widać różnicy pomiędzy I a II ligą. Trzeba jednak docenić umiejętności Cuprum, w końcu to pierwszoligowy potentat. Dla Krispolu było to bardzo cenne doświadczenie – podsumował na gorąco Marek Jankowiak, trener wrześnian.

Cuprum Lubin – Krispol Września 4:1
(28:26, 25:22, 25:17, 23:25, 15:11)

źródło: inf. prasowa, krispolwrzesnia.pl