Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dobra gra PTPS-u na turnieju w Jastrowiu

Dobra gra PTPS-u na turnieju w Jastrowiu

Siatkarki PTPS-u Piła są gospodyniami XVII Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa PTPS S.A, który rozgrywany jest w Jastrowiu. Po pierwszym dniu podopieczne Dariusza Luksa mogą być zadowolone, bowiem odniosły dwie wygrane.

W turnieju, poza gospodyniami, udział biorą dwa kluby z I ligi kobiet – KS Murowana Goślina i Budowlani Toruń oraz zespół ORLEN Ligi – Pałac Bydgoszcz.

Po pierwszym dniu imprezy wszystko wskazuje na to, że Puchar Prezesa PTPS S.A. zostanie w domu. Podopieczne Dariusza Luksa wygrały bowiem dwa spotkania i to bez straty seta. O ile kibice oczekiwali wysokiej wygranej nad pierwszoligowym klubem z Murowanej Gośliny, o tyle z pewnością cieszy ich fakt, że PTPS również w trzech setach pokonał Pałac.

Po jednej wygranej odniosły zespoły bydgoskiego Pałacu i KS-u Murowana Goślina. Obie ekipy pokonały stosunkiem setów 3:2 drużynę Budowlanych Toruń. Trzeba przyznać, że mecze te były bardzo zacięte i z pewnością przyniosły trenerom solidną dawkę materiału do analizy przy sezonem.

(25:17, 20:25, 25:21, 22:25, 16:14)

W niedzielę odbędą się jeszcze dwa spotkania tego turnieju. O godzinie 10:00 na parkiet wyjdą zespoły KS Pałac Bydgoszcz i KS Murowana Goślina, zaś pół godziny po zakończeniu tego spotkania rozpocznie się pojedynek pomiędzy Budowlanymi Toruń a PTPS-em Piła.

źródło: inf. własna, ptps.pila.pl