Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zwycięski sparing AZS-u Częstochowa

Zwycięski sparing AZS-u Częstochowa

Po dwóch porażkach w meczach towarzyskich z Fakiełem Nowy Urengoj siatkarze AZS-u Częstochowa spotkali się w piątek, aby rozegrać sparing-trening z pierwszoligową drużyną MKS-u Będzin. Gospodarze zwyciężyli 3:2. Dodatkowego seta wygrali będzinianie.

Zgodnie z ustaleniami szkoleniowców obu drużyn spotkanie miało dość niecodzienny charakter. – Graliśmy sety po 15 minut z dorzucanymi piłkami – wyjaśnił Marek Kardos, trener częstochowian. – Nie był to więc typowy mecz, a raczej urozmaicony trening. Tak się umówiliśmy z rywalami i to wypaliło. Jak na obecny etap przygotowań, to zaprezentowaliśmy się z niezłej strony. Przećwiczyliśmy to, co sobie założyliśmy. Przed nami jeszcze sporo grania. Czekamy też, aż wszyscy zawodnicy powrócą do zdrowia.

Trenerzy AZS-u Marek Kardos i Wojciech Pudo sprawdzili formę dziewięciu zawodników. Na boisku zaprezentowali się: Marcin Janusz, Michał Kozłowski, Dawid Murek, Michał Bąkiewicz, Mariusz Marcyniak, Michał Kamiński, Michał Kaczyński, Bartosz Bednorz i Kacper Piechocki.

Przypomnijmy, że na początku września siatkarze AZS-u Częstochowa rozegrali dwa spotkania towarzyskie z rosyjskim Fakiełem Nowy Urengoj. W obu meczach bezsprzecznie lepsi byli rywale, którzy wygrali 4:0 i 3:1. W połowie miesiąca podopieczni Marka Kardosa mają zaplanowany sparing z Cerradem Czarnymi Radom, zaś pod koniec września wezmą udział w Memoriale Arkadiusza Gołasia.

Z kolei MKS Banimex Będzin już w sobotę rozpocznie udział w turnieju w Rząśni, a rywalami podopiecznych Damiana Dacewicza będą zespoły AZS-u Stal Nysa, Pekpolu Ostrołęka i miejscowych Czarnych.

źródło: inf. własna, sport.pl