Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Huberta Wagnera: Rosjanie dali lekcję Niemcom

Memoriał Huberta Wagnera: Rosjanie dali lekcję Niemcom

W drugim piątkowym spotkaniu podczas memoriału Wagnera Rosjanie pokonali Niemców bez straty seta, a w pierwszej partii dominowali na boisku. W kolejnych odsłonach podopieczni Vitala Heynena zagrali lepiej, ale to było za mało, by wygrać chociaż seta ze Sborną.

Drugie spotkanie podczas XI Memoriału Huberta Wagnera lepiej rozpoczęli Rosjanie, którzy bardzo szybko objęli prowadzenie 5:1 po ataku Nikołaja Pawłowa oraz kiwce za blok Jewgenija Siwożeleza. Świetnie spisywał się także Dmitrij Muserskij, który bezlitośnie wykorzystywał niemoc Niemców i dobrze czytał ich grę, stosując skuteczne bloki. Pierwsze punkty dla reprezentacji Niemiec zdobył atakiem Jochen Schöps, jednak jego drużyna była rozbita i nie umiała odnaleźć się na boisku (2:9). Z każdą kolejną piłką Rosjanie dopisywali do swojego konta kolejne punkty, a na drugą przerwę techniczną schodzili, prowadząc ośmioma oczkami (16:8). Można powiedzieć, że set ten nie dostarczył wielu wrażeń kibicom, ponieważ podopieczni Andrieja Woronkowa szybko i sprawnie wygrali do 15.

Podobnie jak w pierwszej odsłonie, tak również w drugiej Niemcy nie umieli sobie poradzić z bardzo dobrą dyspozycją przeciwników. Ponownie, po ataku ze środka Andreja Aszczewa, to Rosjanie schodzili na pierwszą przerwę techniczną, prowadząc w secie (8:3). W drużynie niemieckiej sytuację próbowali jeszcze ratować swoimi atakami Schöps i Marcus Böhme, jednak Rosjanie dominowali w każdym elemencie gry. Nawet punktowa zagrywka Schöpsa niewiele pomogła (11:15), ponieważ nasi wschodni sąsiedzi byli nie do zatrzymania. Końcówka seta należała do Dmitrija Ilinycha, który po wejściu na boisko zdobył dwa punkty swoją świetną zagrywką, a kropkę nad „i” postawił Siwożelez i tym sposobem Rosjanie cieszyli się z wygranej w drugim secie (25:19).

Trzecia partia przyniosła już na początku pierwsze w meczu prowadzenie Niemców, a wszystko to po trzech asach serwisowych Schöpsa, którego nie umieli zatrzymać Rosjanie (5:2). Jeszcze do pierwszej przerwy technicznej siatkarze Sbornej zdołali częściowo zniwelować różnicę punktową, m.in. dzięki zablokowaniu Böhme przez Aszczewa, jednak przez długi czas trwania seta niemiecka reprezentacja wymykała się Rosjanom. Do remisu udało się doprowadzić po ataku Aleksieja Spiridonowa (13:13) i od tego momentu toczyła się walka punkt za punkt. W ostatecznej rozgrywce lepsi okazali się Rosjanie, dla których meczową piłkę wykorzystał Maksim Michajłow (25:22) i dzięki temu mogli się oni cieszyć z pierwszego wygranego meczu.

Rosja – Niemcy 3:0
(25:15, 25:19, 25:22)

Rosja: Grankin, Pawłow (5), Muserskij, Spiridonow (9), Siwożelez (6), Aszczew (6), Werbow (libero) oraz Makarow, Michajłow (8), Ermakow i Ilinych (8)
Niemcy: Tischer (2), Schöps (16), Schwarz (6), Böhme (7), Collin (6), Höhne (5), Tille (libero) oraz Fromm (1), Kampa i Steuerwald