Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zwycięstwo ZAKSY w meczu sparingowym z BBTS-em

Zwycięstwo ZAKSY w meczu sparingowym z BBTS-em

Po dziesięciu latach przerwy BBTS Bielsko-Biała powrócił na parkiety rozgrywek PlusLigi. W meczu sparingowym otwierającym przygotowania do nowego sezonu drużyna z Podbeskidzia przegrała 1:3 z wicemistrzem Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Premierowy set lepiej rozpoczęła drużyna ZAKSY (1:3), jednak BBTS szybko doprowadził do remisu (3:3). Żadna z drużyn nie dawała za wygraną, a kibicie zgromadzeni w hali mogli podziwiać niesamowite, zacięte akcje po obu stronach siatki. Wynik oscylujący w granicach remisu utrzymywał się przez cały set. Wyrównaną rywalizację udanie zakończyli kędzierzynianie, wygrywając 27:25. Drugą partię bardzo dobrze otworzyli bielszczanie (8:6). Rozpędzeni gospodarze nie zwalniali tempa i przy stanie 11:6 o czas dla swojej drużyny poprosił trener Sebastian Świderski. Tuż przed drugą przerwą techniczną bielszczanie zaczęli popełniać niewymuszone błędy, co sukcesywnie wykorzystał team z Kędzierzyna, remisując 14:14. Końcówka seta należała do ZAKSY, która pokonała BBTS 25:22.

Początek trzeciej odsłony spotkania to niemal jednostronny pojedynek, w którym prym wiedli goście (8:4). Sytuacja zmieniła się po pierwszej przerwie technicznej, tym razem kędzierzynianie zaczęli popełniać błędy (11:12). Kolejny punkt na konto gospodarzy dołożył Bartosz Bućko, popisując się asem serwisowym (14:14). ZAKSA jednak nie pozwoliła odebrać sobie prowadzenia i na drugą przerwę techniczną z nadwyżką schodzili podopieczni Sebastiana Świderskiego (16:14). W końcowej fazie seta obie drużyny przeplatały dobrą grę z prostymi błędami. Kiedy na tablicy pojawił się wynik 22:19, o czas poprosił trener gości. Ostatecznie Dominik Witczak posłał piłkę w aut i zakończył seta wynikiem 21:25.

Czwartą część meczu lepiej rozegrali kędzierzynianie. Gospodarze mimo dobrej obrony mieli spore problemy z udanym kończeniem akcji (8:13). Im bliżej końcowego wyniku, tym bardziej gospodarze byli zdekoncentrowani i w efekcie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała BBTS Bielsko-Biała 25:19 i w całym spotkaniu 3:1.

BBTS Bielsko-Biała – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3
(25:27, 22:25, 25:21, 19:25)

BBTS: Fijałek, Błoński, Stojković, Kalembka, Gonzalez, Buniak, Swaczyna (libero) oraz Bućko, Kwasowski, Akimienka i Siek
ZAKSA: Zagumny, Gladyr, Witczak, Kooy, Polański, Ferens, Gacek (libero) oraz Pilarz i Zapłacki