Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Daszkiewicz: Wypadliśmy całkiem przyzwoicie

Dariusz Daszkiewicz: Wypadliśmy całkiem przyzwoicie

Za Effectorem Kielce pierwszy mecz w nowym składzie przed sezonem 2013/2014. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza musieli uznać wyższość Fakieła Nowyj Urengoj. Choć przegrali 1:3, to trener jest zadowolony z występu swoich zawodników.

Zagraliśmy z bardzo mocnym rosyjskim zespołem, którego grą kierował Valerio Vermiglio, dlatego też był to dla nas bardzo wartościowy sparing. Naturalnie nie wynik był najważniejszy – podsumował trener Effectora Kielce. – W meczu zagrała większość zawodników, podjęliśmy walkę w każdym z czterech setów i z tego należy się cieszyć.

Zawodnicy są w trakcie treningów siłowych, więc myślę, że jak na pierwszy sprawdzian w nowym sezonie wypadliśmy całkiem przyzwoicie – dodał Daszkiewicz. Szkoleniowiec zwrócił również uwagę na problemy w komunikacji. Uznał to jednak za naturalną rzecz na tym etapie przygotowań.

Wiadomo, że Fakieł nie był tutaj w pełnym składzie, ale nie złożyliśmy broni. Wynik nie był korzystny, jednak powinniśmy być zadowoleni z samej naszej gry – ocenił Bartosz Sufa.Mamy nowy zespół, na razie się zgrywamy, poznajemy i myślę, że z seta na set w każdym kolejnym meczu będzie coraz lepiej.

Przyjmujący Adrian Staszewski przyznał, że mecz był trudny, ale mógł się podobać kibicom ze względu na efektowne akcje w wykonaniu obu zespołów. – Widać było pewną niedokładność w naszej drużynie. Przydałaby się nić porozumienia, ale jak wiadomo, jeszcze dużo pracy przed nami. Jak na razie mamy dużo zajęć na siłowni, gdzie ćwiczymy motorykę, więc to zmęczenie trochę siedzi w nogach, ale powoli będziemy dochodzić do formy – powiedział.

źródło: effectorkielce.com.pl, inf. własna