Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > BKS Aluprof Bielsko-Biała o krok od wygranej w Tiumenie

BKS Aluprof Bielsko-Biała o krok od wygranej w Tiumenie

Siatkarki BKS-u Aluprof Bielsko-Biała zakończyły swój udział w międzynarodowym turnieju towarzyskim o Puchar Gubernatora miasta Tiumeń. Podopieczne Mirosława Zawieracza zanotowały dwa zwycięstwa i porażkę, ostatecznie zajmując 2. miejsce.

Na dzień przed oficjalnym rozpoczęciem zawodów zmienił się jeden z uczestników. Bułgarski Kazanlak nie dotarł do Tiumenia, dlatego zastąpił go rosyjski zespół z Tobolska. I właśnie ta drużyna była pierwszym rywalem podopiecznych trenera Mirosława Zawieracza na rozpoczęcie rosyjskiego turnieju. Bielszczanki rozpoczęły w składzie z Danijelą Nikić i Małgorzatą Lis na środku, Martą Szymańską na rozegraniu, Heleną Horką w ataku. Za przyjęcie odpowiedzialne były Monika Czypiruk-Solarewicz i Koleta Łyszkiewicz. Na libero wystąpiła Mariola Wojtowicz, która po meczu została wybrana najlepszą siatkarką BKS-u Aluprof. Dodajmy, że najlepszą siatkarką zespołu z Tobolska wybrano Irinę Makarenko.

Mecz od początku do końca był pod kontrolą BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała. Pierwszy i drugi set w zasadzie bez historii – łatwe zwycięstwa bielszczanek do 13 i 12. Jedynie w trzecim i jak się później okazało ostatnim secie bielskie siatkarki musiały się nieco namęczyć. Ostatecznie jednak BKS wygrał tego seta 25:21 i cały mecz 3:0.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Tobolsk 3:0
(25:13, 25:12, 25:21)

Drugiego dnia podopieczne trenera Mirosława Zawieracza zmierzyły się z Severodonchanką. W pierwszym secie od początku przewagę miały Ukrainki, które odskoczyły na kilka punktów. BKS odrabiał straty, ale ani razu nie udało mu się doprowadzić do remisu. Efektem tego była porażka w pierwszej partii 19:25.

W drugim secie trener Mirosław Zawieracz wprowadził na boisko Aleksandrę Trojan i Martę Szymańską. Gra wyglądała już lepiej, ale set rozpoczął się od prowadzenia rywalek 2:0. Bielszczanki szybko jednak złapały właściwy rytm i wkrótce potem objęły pierwsze prowadzenie w tym meczu (5:4). Przy stanie 23:19 dla BKS-u wydawało się, że już za chwilę bielskie siatkarki wyrównają stan rywalizacji na 1:1. Tymczasem Ukrainki walczyły do końca i doprowadziły do remisu po 23. Ostatecznie jednak dwie kolejne piłki należały do bielszczanek, a ataki Heleny Horki i Małgorzaty Lis zakończyły drugą odsłonę tego meczu.

Trzecia partia rozpoczęła się tradycyjnie od wyniku 2:0 dla Severodonchanki. Później jednak na boisku rządziły bielszczanki, które na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:4, a na drugiej 16:10. Znów wydawało się, że bielszczanki bez problemu wygrają tego seta. Tymczasem po raz kolejny Ukrainki nie dały za wygraną i doprowadziły do stanu 16:19, chwilę później 19:20, a za parę minut 21:21. Co więcej, Ukrainki wyszły na prowadzenie 22:21, a szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na ich stronę. Podopieczne trenera Mirosława Zawieracza pokazały jednak charakter i po ogromnie zaciętej końcówce wygrały 27:25.

Czwarta partia była niemal identyczna jak trzecia, z tą tylko różnicą, że bielszczanki utrzymały wysokie prowadzenie ze środkowej części seta. Ukrainki ambitnie goniły wynik, zbliżając się nawet do czterech punktów (z wcześniejszej ośmiopunktowej straty), jednak podopieczne Mirosława Zawieracza tym razem nie dały się dogonić. Bielskie siatkarki wygrały 25:22 i cały mecz 3:1.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Severodonchanka 3:1
(19:25, 25:23, 27:25, 25:22)

BKS Aluprof Bielsko-Biała: Nikić, Lis, Wilk, Czypiruk, Horka, Łyszkiewicz, Wojtowicz (libero) oraz Trojan, Szymańska i Strózik

W ostatnim meczu międzynarodowego turnieju towarzyskiego o Puchar Gubernatora miasta Tiumeń bielszczanki zagrały z gospodyniami. Spotkanie decydowało o zwycięstwie w całych zawodach. Kilka godzin przed spotkaniem obu drużyn poznaliśmy zespół, który w turnieju zajął trzecie miejsce. Okazała się nim ukraińska Severodonchanka, która w ostatnim swoim meczu pokonała drużynę z Tobolska.

Mecz z VC Tiumeń bielszczanki zaczęły dobrze, gdyż prowadziły niemal przez cały pierwszy set. Dopiero w końcówce lepsze okazały się gospodynie, które doprowadziły do remisu. a następnie wygrały 25:22. W drugiej partii Rosjanki od początku do końca były lepsze. Bielszczanki próbowały gonić wynik, ale na niewiele się to zdało. Ostatecznie ta odsłona spotkania padła łupem VC Tiumeń 25:18.

Trzeci set był najbardziej wyrównany ze wszystkich. Żadnej z ekip nie udało się osiągnąć wysokiej przewagi, dlatego też o wygranej zadecydowała końcówka. W niej więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, które wygrały 26:24 i cały mecz 3:0. Tym samym drużyna z Tiumenia zwyciężyła także w całym turnieju, sięgając po Puchar Gubernatora. Najlepszą siatkarką niedzielnego meczu w BKS-ie wybrano Helenę Horkę.

BKS zajął w zawodach drugie miejsce. Warto także dodać, iż najlepszą libero tiumeńskich zawodów została Mariola Wojtowicz. MVP turnieju wybrano Ekaterinę Ivanovą z VC Tiumeń.

VC Tiumeń – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0
(25:22, 25:18, 26:24)

źródło: bks.bielsko.pl