Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > W trzecim sparingu lepsze Niemki

W trzecim sparingu lepsze Niemki

Reprezentacja Polski siatkarek jest już prawie na ostatniej prostej, jeżeli chodzi o przygotowania do rozpoczynających się już w piątek mistrzostw Europy. Podopieczne Piotra Makowskiego w Niemczech grały towarzysko z reprezentacją tego kraju.

Sparingowe granie Polki rozpoczęły już w czwartek, gdzie jeden mecz wygrały 3:1, a drugi przegrały 1:3. W piątek zespoły rozegrały kolejny mecz. Tym razem również lepsze okazały się podopieczne Giovanniego Guidettiego, które wygrały 3:0. Zdecydowano także o rozegraniu kolejnego seta, w którym również lepsze okazały się współgospodynie mistrzostw. Trener Piotr Makowski skorzystał z jedenastu spośród czternastu zawodniczek.

Polska – Niemcy 0:3
(18:25, 23:25, 18:25, w secie dodatkowym 22:25)

Polska: Wołosz, Kasprzak, Kąkolewska, Kaczor, Różycka, Efimienko, Maj (libero) oraz Sieczka, Radecka, Konieczna i Martałek

Dorota Medyńska

Po powrocie z meczów sparingowych w Niemczech po krótkiej przerwie reprezentacja Polski w poniedziałek wróci do Niemiec na mistrzostwa Europy.
W grupie eliminacyjnej mistrzostw Europy Polki zagrają w niemieckim Schwerin, kolejno z: Czeszkami (6 września), Bułgarkami (7 września) i Serbkami (8 września). Wszystkie mecze o 20.00.

źródło: inf. własna, pzps.pl