Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Muszynianki za silne dla Developresu

Muszynianki za silne dla Developresu

W ostatnim zaplanowanym sparingu Muszynianka Fakro Muszyna wygrała z pierwszoligowym zespołem Developres Rzeszów 3:1. Trenerzy jeszcze przed rozpoczęciem spotkania umówili się na rozegranie czterech setów, nie zważając na wynik.

Mecz mógł być szczególny dla dwóch osób. Dla trenera ekipy z Rzeszowa – Marcina Wojtowicza, który przez długie lata był statystykiem w muszyńskim klubie, oraz dla Anny Myjak, która pochodzi z okolic Muszyny i tutaj stawiała pierwsze kroki w siatkówce. Początek spotkania należał do gospodyń, które wygrały trzy pierwsze akcje, a następnie utrzymywały prowadzenie (4:1, 7:2, 12:7). Rzeszowianki nie radziły sobie z zagrywką zawodniczek z Muszyny, dzięki czemu podopieczne Bogdana Serwińskiego kontrolowały sytuację na parkiecie, pewnie dążąc do zakończenia seta. Piłkę setową wykorzystała Sylwia Wojcieska, która popisała się efektownym atakiem z krótkiej (25:19).

Drugi set rozpoczął się od walki punkt za punkt, ale od stanu 3:3 bardzo dobrze zaczął funkcjonować blok siatkarek Marcina Wojtowicza, które odskoczyły na kilka oczek (5:3, 7:3, 10:4). Wysoka przewaga zapewne rozkojarzyła przyjezdne, które straciły skuteczność w ataku, co bezlitośnie wykorzystały zdobywczynie pucharu CEV, doprowadzając do wyrównania (18:18). Końcówka seta była bardzo emocjonująca. Więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, które wygrały 25:23.

Trzeci set zaczął się od minimalnej przewagi rzeszowianek (2:0, 6:4, 10:8). Przyjezdne utrzymywały prowadzenie dopóty, dopóki w polu zagrywki nie pojawiła się Aleksandra Jagieło. Świetne zagrywki muszyńskiej przyjmującej sprawiły, że mineralne nie tylko odrobiły straty, ale zbudowały pokaźną przewagę (20:12), którą ciężko było zmarnować. MKS Muszyna wygrał trzecią partię 25:17.

Ostatni set rozpoczął się bez zdecydowanego faworyta. Żadnej drużynie nie udało się odskoczyć na samym początku (2:2, 4:4). Błędy w drużynie z Rzeszowa wyprowadziły gospodynie na prowadzenie, które stopniowo rosło (8:5, 11:7, 13:8, 16:10). Gdy wydawało się, że dziewczyny Bogdana Serwińskiego ponownie zmierzają po wygranego seta, drużyna Developresu zaczęła odrabiać straty, a wyrównała przy stanie 19:19, co zwiastowało emocje do ostatniej piłki. Więcej sił zachowały przyjezdne, które wyprowadzały skuteczne kontrataki, dające im zwycięstwo 25:23.

Muszynianka Fakro – Developres Rzeszów 3:1
(25:19, 25:23, 25:17, 23:25)

źródło: mksmuszynianka.com