Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Karch Kiraly: To bardzo rozczarowująca porażka

Karch Kiraly: To bardzo rozczarowująca porażka

- Wiemy, że wygraliśmy piłkę meczową, ale sędziowie podjęli inną decyzję. Później nie potrafiliśmy już się odbudować i skończyć spotkania - tak porażkę reprezentacji USA w meczu z Włoszkami skomentował trener Amerykanek, Karch Kiraly.

Reprezentantki Stanów Zjednoczonych uległy ekipie Italii 2:3. Końcówka spotkania była bardzo zacięta, a siatkarki USA prowadziły w niej już 14:10. Ostatecznie musiały jednak uznać wyższość rywalek. – To dla nas bolesna przegrana. W piątym secie myślałyśmy już, że wygrałyśmy 15:11, ale sędziowie pomylili się na korzyść przeciwniczek. Nasza zawodniczka nie dotknęła w tej sytuacji piłki. To trudny moment, gdy przegrywa się czwarty mecz z rzędu – powiedziała kapitan ekipy USA, Kristin Hildebrand.

Zasmucony wynikiem był też trener amerykańskich siatkarek, Karch Kiraly. – To bardzo rozczarowująca porażka. Moja drużyna była już na prostej drodze do zwycięstwa. Wiemy, że przy stanie 14:11 wygraliśmy piłkę meczową, ale sędziowie podjęli inną decyzję. Później nie byliśmy już w stanie się odbudować i nie potrafiliśmy skończyć spotkania. Gratulacje dla włoskiego zespołu, który w końcówce potrafił wrócić do gry – mówił.

Jestem bardzo szczęśliwa. Nigdy się nie poddajemy i tak też było w końcówce tego spotkania, potrafiłyśmy coś w naszej grze jeszcze zmienić – komentowała z kolei kapitan reprezentacji Włoch, Martina Guiggi. – Poradziłyśmy sobie z trudnymi piłkami przeciwniczek, spisałyśmy się lepiej w ataku i przyjęciu niż wczoraj – dodała.

Zadowolenia z wyniku i postawy swoich zawodniczek nie krył trener Włoszek, Marco Mencarelli. – Dziewczyny zagrały dobry mecz i odbudowały się po spotkaniu z Brazylią. Wczoraj w drugim secie poprawiliśmy naszą grę i ten poziom utrzymaliśmy w dzisiejszym spotkaniu – powiedział szkoleniowiec Italii.

źródło: fivb.org, inf. własna