Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Finał WGP: Brazylia zmierza po końcowy triumf

Finał WGP: Brazylia zmierza po końcowy triumf

W drugim sobotnim meczu turnieju finałowego WGP reprezentacja Brazylii w trzech setach pokonała grającą w rezerwowym składzie Serbię i wydaje się pewnie zmierzać po końcowy triumf w tegorocznych rozgrywkach. W Sapporo nie straciła jeszcze seta.

Początek spotkania pomiędzy reprezentacjami Brazylii i Serbii był bardzo wyrównany, a walka toczyła się o każdą piłkę. Dopiero punktowy blok Nadji Ninković i Jeleny Nikolić pozwolił Serbkom objąć prowadzenie (5:3), które utrzymały do pierwszej przerwy technicznej. Podpowiedzi trenera Jose Roberto Guimaraesa pomogły Brazylijkom, ponieważ udało im się wyrównać stan rywalizacji (9:9) po zablokowaniu Any Bjelicy. W drużynie serbskiej bardzo dobrze spisywała się właśnie Bjelica, która w tym secie zdobyła wiele punktów, i to dzięki jej atakom Serbkom znowu udało się uzyskać trzypunktową przewagę nad rywalkami (16:13). Najwięcej emocji kibicom dostarczyła końcowa faza seta, kiedy to obie drużyny grały punkt za punkt, a Brazylijki zwyciężyły na przewagi. Dwa ostatnie punkty zdobyła Fernanda Rodrigues – jeden z ataku z lewego skrzydła, a drugi z piłki sytuacyjnej (27:25).

Drugiego seta lepiej rozpoczęły Brazylijki, które szybko wyszły na prowadzenie (3:1), po ataku Sheilli Castro. Mimo dobrej gry reprezentantkom Ameryki Południowej zdarzały się także przestoje i słabsze momenty, które świetnie wykorzystywały Serbki (11:5, 12:10). Dwa punkty z zagrywki mogła dopisać do swojego konta Ninković, a Bjelica nadal świetnie spisywała się w ataku, choć rozgrywająca Bojana Zivković próbowała urozmaicać grę i odciążyć Bjelicę. Czteropunktową przewagę Brazylijki utrzymały już do końca seta, którego wygrały 25:21 po ataku z lewego skrzydła Gabrieli Guimaraes.

Reprezentacja Serbii, która w tym spotkaniu grała swoim rezerwowym składem, zaciekle walczyła o kolejne punkty. Podobnie jak w pierwszym secie, w trzeciej odsłonie udało się jej uzyskać kilkupunktowe prowadzenie (8:5), a wszystko to po serii bloków Nadji Ninković. Brazylijki szybko odwróciły wynik na swoją korzyść i dzięki atakowi z obiegnięcia Fabiany Claudino oraz autowej piłce Serbek na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:13. Przy stanie 22:18 Serbki poderwały się jeszcze do gry, jednak ostatni, dwudziesty piąty punkt należał do Brazylijek. Dzięki wygranej 3:0 umocniły one swoją pozycję na pierwszym miejscu w rankingu World Grand Prix i pewnie kroczą po złoto.

Brazylia – Serbia 3:0
(27:25, 25:21, 25:22)

Brazylia: Fabiana (5), Lins (3), Thaisa (10), Gabriela (14), Sheilla (19), Fernanda (13), Fabi (libero) oraz Cristina (1), Michelle i Monique
Serbia: Zivković (3), Malasević (5), Velijković (9), Nikolić (5), Bjelica (19), Ninkovic (13), Majstorović (libero) oraz Molnar