Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > Udany rewanż Muszynianki

Udany rewanż Muszynianki

W rewanżowym spotkaniu towarzyskim zespół Muszynianki wygrał z mistrzem Ukrainy, Chemikiem Jużny 3:2. W sobotę w muszyńskiej hali odbędzie się kolejny sparing. Rywalem muszynianek będzie pierwszoligowiec KS Developres Rzeszów.

W początkowej fazie pierwszego seta gra obu zespołów była bardzo wyrównana. Przyjezdne uzyskały trzypunktową przewagę 11:8, jednak serią zdobyte punkty dały gospodyniom prowadzenie 16:14, którego nie oddały do końca seta, wygrywając 25:18.

W drugim secie sytuacja zmieniła się na korzyść Ukrainek. Odskoczyły na siedem punktów do stanu 10:3. W dalszej części seta zespoły zdobywały na przemian po trzy, cztery punkty, jednak set udanie zakończyły przyjezdne 25:18.

W trzecim secie ekipy wymieniały się punktami do stanu 6:6. Od tego momentu mineralne rozpoczęły szturm po wynik, wyprzedzając rywalki na 17:11, a ostatecznie wygrały 25:20.

Czwarty set, podobnie jak w pierwszym meczu, okazał się nokautujący dla gospodyń. Podopieczne Bogdana Serwińskiego przegrały 9:25. W tie-breaku prowadziły 5:1 i o czas poprosił trener gości. Reprymendy na nic się jednak nie zdały i po zmianie stron gospodynie zdobyły kolejno pięć punktów. Piłkę meczową uzyskały przy stanie 14:7. Jednak aktualne mistrzynie Ukrainy nie dawały za wygraną, broniąc kolejno pięć piłek (14:12). Ostatecznie mecz mineralne zakończyły atakiem po rękach (15:12).

Muszynianka Fakro Muszyna – Chemik Jużny 3:2
(25:18, 18:25, 25:20, 9:25, 15:12)

źródło: mksmuszynianka.com