Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-18: Polki poza turniejem

ME U-18: Polki poza turniejem

Obie polskie pary żeńskie nieudanie zaliczyły I rundę pucharową. Zarówno Trybuła/Niewińska, jak i Latkowska/Kwiatkowska zacięcie walczyły o pozostanie w turnieju, jednak ostatecznie oba duety odpadły po walce w tie-breakach.

Agata Trybuła i Angelika Niewińska uległy niewiele wyżej notowanej parze z Łotwy – Jakobsone/Zirgele. W pierwszej partii Polki zagrały naprawdę dobrze. Szybko wypracowały sobie przewagę i bez żadnych problemów zwyciężyły do 14. Wydawało się, że z tej konfrontacji wyjdą zwycięsko. Jednak losy meczu odwróciły się w drugiej partii. Kontrolę przejęły rywalki i tym razem to one zbudowały sobie bezpieczne prowadzenie, a ostatecznie wygrały do 16. W tie-breaku biało-czerwone miały jeszcze szansę na rozstrzygnięcie spotkania na swoją korzyść. W końcówce jednak lepiej zaprezentowały się siatkarki z Łotwy i to one mogły się cieszyć z wygranej 15:11 i 2:1 w całym pojedynku.

Jakobsone/Zirgele LAT [29] – Trybuła/Niewińska POL [32] 2:1
(14:21, 21:16, 15:11)

W trzech setach rozstrzygnęło się też spotkanie pomiędzy zespołami Latkowska/Kwiatkowska i Lantignotti/Frasca. Niżej notowane Włoszki wyraźnie zaskoczyły biało-czerwone. Już w pierwszym secie zaprezentowały skuteczniejszą grę i dzięki wypracowanej przewadze wygrały do 14. W drugiej odsłonie Polki walczyły o przedłużenie meczu. Zadecydowała o tym jednak dopiero końcowa faza seta. Latkowska i Kwiatkowska zdecydowanie nie mogły znaleźć sposobu na dobrze grające przeciwniczki. W tie-breaku Włoszki znów nabrały rozpędu i bez problemów triumfowały 15:9.

Lantignotti/Frasca ITA [16] – Latkowska/Kwiatkowska POL [2] 2:1
(21:14, 19:21, 15:9)