Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-18: Koniec marzeń Polaków o mistrzowskim tytule

ME U-18: Koniec marzeń Polaków o mistrzowskim tytule

Po porażkach polskich par kobiecych przyszła pora na porażkę duetu Jetke/Łysikowski. Młodzi Polacy ulegli w dwóch setach Niemcom, Göbertowi i Stadie. W rundzie trzeciej polegli również Kmiecik i Macura, którzy w dwóch setach przegrali z duetem Rudolf/Sossenheimer.

W trwającym jedynie 25 minut pojedynku niemieckiej pary Göbert/Stadie z duetem Jetke/Łysikowski emocji nie było praktycznie od początku meczu. W pierwszej odsłonie młodzi Polacy starali się walczyć z zachodnimi sąsiadami, jednak przewaga wypracowana przez Niemców na początku partii okazała się nie do odrobienia (16:21). Druga partia niemal od pierwszego gwizdka sędziego rozgrywana była pod dyktando duetu Göbert/Stadie. Siatkarze znad Wisły nie potrafili znaleźć recepty na dobrze grających Niemców i ulegli aż 11:21.

Göbert/Stadie GER [28] – Jetke/Łysikowski POL [25] 2:0
(21:16, 21:11)

W drugim pojedynku z udziałem polskich par duet Kmiecik/Macura mierzył się z niżej rozstawionymi Finami Manninen/Määttänen. W pierwszej odsłonie siatkarze z północy Europy postawili opór polskiej parze, jednakże nasi reprezentanci uporali się z rywalami i wygrali do 17. Długie i ładne akcje z pierwszego seta zmęczyły Finów, którzy w secie numer dwa nie pokazali się już z tak dobrej strony. Spokój i opanowanie Polaków pozwoliło im wypunktować reprezentantów Finlandii i zwyciężyć 21:13. Dzięki tej wygranej para Kmiecik/Macura jeszcze dzisiaj zmierzy się w III rundzie z Niemcami Rudolfem i Sossenheimerem.

Kmiecik/Macura POL [3] – Manninen/Määttänen FIN [13] 2:0
(21:17, 21:13)

Po pewnej wygranej nad Finami wiele wskazywało na to, iż Dominik Kmiecik oraz Jakub Macura uporają się również z nieco niżej rozstawionymi przeciwnikami z Niemiec. Niklas Rudolf i David Sossenheimer nie zamierzali jednak tanio sprzedawać skóry, stawiając Polakom bardzo trudne warunki. Premierowa odsłona była popisem umiejętności obu ekip, a jej zwycięzca został wyłoniony w grze na przewagi. W tej wojnie nerwów lepsi okazali się niemieccy gracze i to oni przystąpili z komfortem psychicznym do drugiej partii. Polacy, choć robili wszystko, co w ich mocy, by odwrócić losy potyczki, to ostatecznie nie sprostali rywalom i musieli uznać ich wyższość, odpadając tym samym z walki o tytuł mistrzów Europy na etapie ćwierćfinałów.

Kmiecik/Macura POL [3] – Rudolf/Sossenheimer GER [4] 0:2
(21:23, 15:21)