Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Jakub Szałankiewicz: Najtrudniejszy będzie początek treningów

Jakub Szałankiewicz: Najtrudniejszy będzie początek treningów

fot. archiwum

- Rehabilitacja potrwa około czterech miesięcy, a w styczniu normalnie rozpocznę przygotowania z resztą chłopaków - mówi Jakub Szałankiewicz, który w środę przeszedł operację barku. Na szczęście podczas zabiegu nie było żadnych komplikacji.

Już po operacji, więc możesz odetchnąć z ulgą…

Jakub Szałankiewicz:Jak rozmawiałem z lekarzem, to powiedział, że wszystko się udało i poszło po naszej myśli. Szczerze mówiąc, to doktor spodziewał się, że będzie to znacznie gorsza kontuzja. Bark nie był aż tak rozwalony, jak myśleliśmy. Zabieg był jednak konieczny. Kontuzja uszkodzenia obrąbka stawu barkowego to typowo siatkarski uraz. Po niej normalnie wraca się do gry. Mój kolega Bartek Łosiak też cierpiał na ten uraz i teraz gra, także wszystko będzie w porządku.Grałeś z tą kontuzją przez dłuższą część sezonu…

A dokładniej od początku przygotowań. Nabawiłem się tej kontuzji już w styczniu, dlatego już wtedy trenowaliśmy, wiedząc o urazie. Cała gra była przygotowywana więc pod innym kątem, trochę innym niż dotychczas.

Co z rehabilitacją?

Jeszcze dokładnie nie wiem, bo jestem świeżo po zabiegu. Raczej zostanę na ćwiczenia w Łodzi, ponieważ mamy tutaj dobrych specjalistów, którzy wiedzą o co chodzi i mi pomogą. Rehabilitacja potrwa około czterech miesięcy, a w styczniu normalnie rozpocznę przygotowania z resztą chłopaków.

Kibice mogą być pod wrażeniem, że z kontuzją zagrałeś najlepszy sezon w karierze.

Jak widać po wynikach, rzeczywiście tak było. Zajęliśmy dwa razy piąte, a raz czwarte miejsce na turniejach międzynarodowych. Do tego dochodzi oczywiście dziewiąta lokata na mistrzostwach świata.

Strach się bać, co pokażecie, gdy będziesz w pełni zdrowy…

Na pewno najtrudniejszy będzie początek treningów, kiedy to będę musiał wrócić do normalnych ataków z prostej ręki. Teraz bardziej skupiłem się na popatrzeniu, plasach aniżeli grze siłowej. Mogę zapewnić, że będzie to wyglądało jeszcze lepiej.

*Rozmawiał Maciej Nowocień
Więcej w serwisie beachvolleyball.pl

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved