Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Finał WGP: Chinki wciąż niepokonane

Finał WGP: Chinki wciąż niepokonane

Reprezentacja Chin potwierdza swoją świetną dyspozycję. Trzeciego dnia finałowego turnieju World Grand Prix podopieczne Jenny Lang Ping pokonały zespół narodowy Stanów Zjednoczonych bez straty seta i obecnie zajmują 2. miejsce w tabeli.

Od pierwszego gwizdka sędziego Chinki ruszyły do walki, czym zaskoczyły rywalki i szybko wyszły na prowadzenie 8:1. Świetnie punktowała Zhu. Później jednak Amerykanki zaczęły odnajdywać swój rytm gry, a Kristin Hildebrand popisała się świetnymi blokami na Yang Junjing i Zeng. Dzięki temu ekipa USA zmniejszyła straty do trzech punktów (6:9). Obie drużyny grały jednak nierówno. Po chwili znów kontrolę nad grą przejęły Chinki i podczas drugiej przerwy technicznej prowadziły siedmioma oczkami. Amerykanki nie potrzebowały wiele czasu, aby znów zmniejszyć straty. Przy stanie 17:14 dla Azjatek o czas poprosiła Jenny Lang Ping. Po bloku Lauren Gibbemeyer na Zhu Amerykanki traciły tylko dwa punkty (18:20), jednak w końcówce znów do głosu doszły zawodniczki z Chin, które ostatecznie triumfowały 25:20.

Drugiego seta rozpoczął imponujący blok Harmotto na Zeng i po chwili Amerykanki prowadziły 4:0. Jednak błędy ekipy USA pozwoliły doprowadzić rywalkom do remisu 9:9, a następnie 11:11. Chinki nie były jednak w stanie przejąć prowadzenia. Świetna gra Hildebrand oraz błędy Azjatek w przyjęciu wyprowadziły Amerykanki na prowadzenie 18:14. Wystarczyły jednak trzy akcje Zhu, aby Chinki wyrównały wynik. Po asie serwisowym w wykonaniu Zhu Karch Kiraly poprosił o czas, jednak końcowa faza seta to znów dominacja ekipy chińskiej. Trzeba przyznać, że Ting Zhu grała jak z nut. To ona dała swojej drużynie piłkę setową, a następnie zakończyła partię blokiem na Kimberly Hill.

Amerykanki od początku trzeciej odsłony ruszyły do walki. Bardzo dobra gra Hildebrand w ataku i bloku dała im prowadzenie 6:1, a o czas poprosiła Lang Ping. Chinki po raz kolejny pokazały, że potrafią szybko się skoncentrować i wrócić na odpowiedni poziom gry. Doprowadziły do remisu 9:9, a następnie wyszły na prowadzenie 12:11. Przy stanie 18:15 dla Azjatek o przerwę poprosił trener Kiraly, jednak Amerykanki nie były już w stanie odwrócić losów meczu. Skutecznie atakowały Zhu i Hui, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 23:16. Ostatecznie Chinki triumfowały 25:17 i w całym meczu 3:0.

Chiny – USA 3:0
(25:20, 25:23, 25:17)

Chiny: Yin (7 pkt.), Zhu (23), Shen (1), Yang (5), Zeng (8), Ma (4), Chen (libero) oraz Xu i Hui
USA: Glass (2 pkt.), Gibbemayer (7), Hildebrand (10), Harmotto (9), Murphy (11), Hill (7), Miyashiro (libero) oraz Lichtman, Paolini (1), Hood i Hagglung