Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP: Serbki z pierwszym zwycięstwem, USA nadal bez wygranej

WGP: Serbki z pierwszym zwycięstwem, USA nadal bez wygranej

Po przegranym spotkaniu z Chinami reprezentacja Serbii zmobilizowała się i w kolejnym pojedynku zapisała na swoim koncie komplet punktów. W drugiej kolejce słabsze od podopiecznych Zorana Terzicia okazały się Amerykanki.

Spotkanie świetnie rozpoczęły Serbki, które dzięki dobrym obronom i świetnemu wykończeniu akcji przez Michajlović odskoczyły na 8:3. Po przerwie gra punktowo trochę się wyrównała, jednak tylko na chwilę. Kolejną nieskuteczną akcję Amerykanek wykorzystała ekipa Zorana Terzicia, a o czas poprosił trener Kiraly (11:5). Rozmowa ze szkoleniowcem pomogła drużynie z Ameryki Północnej i po skutecznych uderzeniach Amerykanki zbliżyły się do przeciwniczek na dwa oczka straty (12:14). Po drugim czasie technicznym, na którym Serbia prowadziła trzema punktami, europejski zespół grał nadal swoją siatkówkę, nie pozwalając przeciwniczkom rozwinąć skrzydeł. Pojedyncze bardzo dobre akcje Amerykanek nie zmieniły losów seta i to Serbia zakończyła partię premierową wygraną.

Zespół ze Stanów Zjednoczonych nie popełnił już tych samych błędów co na początku seta pierwszego i w kolejnej odsłonie obie drużyny grały wyrównaną, ciekawą siatkówkę. Amerykanki były skuteczniejsze zarówno w ataku, jak i w grze obronnej, co pozwoliło im z czasem wyjść na prowadzenie. Punkt więcej zespół trenera Kiralyego miał po bloku na Brakocević (13:12). Świetne punktujące zagrywki rezerwowej Hagglund dały sygnał zespołowi z USA do skuteczniejszej walki, co przy kolejnych skutecznych uderzeniach zaowocowało ich prowadzeniem 17:13. Końcówka zupełnie należała już do tego zespołu. Amerykanki postawiły wszystko na jedną kartę w polu zagrywki, ich ryzyko w tym elemencie owocowało nie tylko punktami, ale też skutecznymi akcjami na siatce, co pozwoliło im wygrać do 20.

Na początku trzeciego seta Amerykanki kontynuowały dobrą grę, jednak wypracowaną nadwyżkę straciły po skutecznych uderzeniach Brakocević. W kolejnych akcjach Serbka spisywała się wyśmienicie w polu zagrywki i wyprowadziła swój zespół na czteropunktowe prowadzenie. Gdy to wzrosło do pięciu oczek (14:9), o czas poprosił trener amerykańskiego zespołu. Nie wpłynął on jednak pozytywnie na Hildebrand i spółkę, a Serbia wykorzystywała każdą nadarzającą się okazję na zdobycie punktu. Gdy przewaga sięgnęła pułapu sześciu oczek (17:11), kapitan USA wzięła ciężar gry na siebie, co mocno zmotywowało zespół i nadwyżka europejskiej ekipy stopniała do trzech punktów (20:17). To jednak wystarczyło podopiecznym Zorana Terzica, by zakończyć odsłonę wygraną.

Kolejne akcje na początku czwartej partii to świetna postawa Serbek na siatce, które po blokach Ognjenović i Rasić odskoczyły na trzy punkty. Amerykanki zniwelowały te straty dobrą postawą zza linii dziewiątego metra Gibbemeyer. To po jej asie serwisowym zespół z USA prowadził 13:12. Przez długi czas toczyła się wyrównana walka. Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na dwa punkty. O zwycięstwie w końcówce zdecydowała odważna gra w polu zagrywki Brakocević, co ułatwiło jej koleżankom grę pod siatką. Serbki nie pozwoliły odebrać sobie zwycięstwa i triumfowały w całym meczu.

USA – Serbia 1:3
(23:25, 25:20, 18:25, 23:25)

USA: Glass (2), Gibbereyer (13), Hildebrand (13), Harmotto (11), Murphy (23), Hill (5) i Miyashiro (libero) oraz Fawcett (2), Hood (1) i Hagglund (2)
Serbia: Brakocević (22), Krsmanović (8), Molnar (5), Mihajlović (20), Ognjenović (8), Rasić (13), Cebić (libero) oraz Malesević i Nikolić